Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jukka Toijala. Foto: Hendrik Osula.

Jukka Toijala: tänan Eesti klubide noortetreenereid, nemad on teinud ära kõige suurema töö

22.02.2021

Eesti korvpallikoondis tagas esmaspäeval Permis lõppenud EM-valikmängude “mullis” endale koha 2022. aasta finaalturniiril, kui Põhja-Makedoonia vastu kaotati kahe silmaga 84:86. 

Eesti korvpallikoondise peatreener Jukka Toijala vedas tiimi lõpuks 2 võidu ja 4 kaotusega EM-finaalturniirile ning oli matšijärgsel pressikonverentsil selle üle loomulikult väga õnnelik. Südikat vastast kiitnud soomlane uskus tõsimeeli, et Eesti noorel koondisel on mõningase küpsemise järel võimalik püüda veel kõrgemaid eesmärke kui üksnes EM-finaalturniirile jõudmine, vahendab Korvpall24.

 

“Esiteks pean ütlema, et Põhja-Makedoonia on hull tiim, nad kunagi ei anna alla. Nad olid -16 Itaalia vastu ja tulid tagasi ning võitsid. Nad olid täna taga ja võitsid viimastel sekunditel. Müts maha nende ees. Olen väga väga väga õnnelik mängijate üle. Olen tegutsenud siin veidi rohkem kui aasta ja meil on hea grupp mehi, kes tahavad koos töötada. Me saame väga hästi läbi. Parim on see, et meil on noor tiim ja see oli kindlasti neile suurepärane kogemus ja õppimiskoht. Usun tõesti, et suudame paaril järgmisel aastal areneda ja teha suuremaid asju kui vaid kvalifitseeruda,” kommenteeris Toijala esimese hooga.

 

"Tänan ka Eesti klubide noortetreenereid, nemad on teinud ära kõige suurema töö. Täna on nende päev," lisas soomlane. 

 

Ühe küsimusena taheti Toijalalt teada, kas oli mängus ka mingi hetk, et võib ära libiseda? “Treenerid on alati mures, et midagi võib juhtuda. Aga olin kindel, et kui pärast poolajapausi suutsime nende spurdi üle elada, siis võidame selle mängu. Viimased minutid saime aru, et me ei taha lisaajale minna ja parem kaotada, kui riskida lisaajaga. See oli hull. Aga olin kindel, et võidame,” vastas soomlane.

 

Toijala sõnul polnud raske oma mängijaid veenda selles, et tänase mängu kaotus on parem lahendus kui lisaajale minek. “Mängijad muidugi tahavad võita, aga meil on kogenud tagamees Sten Sokk väljakul, kes sai selgelt olukorrast aru ja levitas meeste hulgas sõna. Lõpuks võtsime täna ilusa edasipääsu.”

 

Vaata mängujärgset pressikonverentsi siit: 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents