Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Foto: Stings Mantova Facebook

Saksamaalt tagasi Itaaliasse siirduv Rain Veideman: see oli väga keeruline otsus

04.03.2021

Eesti rahvuskoondise tagamängija Rain Veideman lahkus Saksamaa esiliigast Rostock Seawolvesist tagasi endale hästi tuntud Itaalia esiliigaklubisse Mantova Stings. 

“Rain pöördus meie poole palvega lõpetada klubiga leping,” selgitas Veidemani lahkumist Seawolvesi kuulus peatreener Dirk Bauermann. “Rain helistas mulle ja palus lepingust vabaks seetõttu, et tal tekkis võimalus allkirjastada oma endise koduklubiga Itaalias pikk leping. Tulime Raini palvele vastu, kuna suudame tema kaotuse meeskonnasiseselt kompenseerida ja me ei soovi heale mängumehele takistusi teha.”

 

Veideman kogus Seawolvesi eest 17 kohtumisega keskmiselt 22,5 minutiga 11,8 punkti. Parimas mängus 32 punkti visanud 29-aastane eestlane mängis ennast Rostocki kodulehel kirjutatu sõnul täieliku pühendumuse, energia ja kirega fännide südametesse, vahendab Korvpall24

 

Veideman kommenteeris üleminekut ise nii: “See oli väga keeruline otsus. Ma armastan Rostocki – nii tiimi, linna kui ka fänne. Ma olen väga tänulik kogu toetusele, mistõttu mu pere on ennast siin väga koduselt tundnud. Ma nautisin siin oldud aega väga ja soovin kogu Seawolvesi perekonnale palju edu.”

 

Spordidirektor Jens Hakanowitz lisas: “Me loomulikult kahetsema, et Rain meie juurest hooaja sellises faasis lahkub. Ta tuli Rostocki suvel ja sulandus tiimi suurepäraselt. Rainil oli pikalt seljaga probleeme, kuid ta surus hambad ristis edasi. Me klubina täname teda ennastohverdava pühendumise eest ja soovime talle tulevikuks palju edu.”

 

Rostock Seawolves (13-6) on hetkel Saksamaa esiliiga ehk Pro A tabelis teisel positsioonil, alal jäädakse üksnes Jena (13-4) tiimile.

Veidemani Itaalia Serie A2 karjäär sai alguse 2017. aasta kevadel, kui ta BC Kalev/Cramost hooaja lõpufaasiks Udine meeskonda siirdus. 2018/19 hooaega alustas mees Rapla klubis, kuid detsembris siirdus Mantova tiimi juurde, kus tegi 25 minutiga keskmisteks näitajateks 14,8 punkti, 2,9 lauapalli, 3,3 resultatiivset söötu ja 1,3 vaheltlõiget.

 

Mantova tiim on hetkel Serie A2 liiga A-grupi tabelis 8 võidu ja 11 kaotusega 11. kohal, kuid tabel on ülimalt tihe. Tortona (16-4) on selgelt eest ära, kuid näiteks teine positsioon on vaid kolme võidu kaugusel.

 

Senise hooaja jooksul on välismängijatena Mantova tiimi esindanud 24-aastane ameeriklasest viskav tagamees Christian James (keskmiselt 32,4 minutit, 17,5 punkti, 5,8 lauapalli, 3,1 söötu ja 1,5 vaheltlõiget) ja 33-aastane ameeriklasest keskmängija David Weaver (keskmiselt 26,2 minutit, 13,3 punkti, 6,4 lauapalli).

 

 

Sulge

Ülekanded