Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor

Eesti 3x3 korvpalli peatoetajaks sai Alexela

08.03.2021

Eesti Korvpalliliit sõlmis pikaaegse partneri Alexelaga täiendava koostöölepingu, mille tulemusena sai ettevõttest Eesti 3x3 korvpalli uus peatoetaja.

Koostöö esimese väljundina avati Eesti 3x3 korvpalli uus veebileht www.basket3x3.ee, mis hakkab kajastama kodumaise 3x3 korvpalli tegemisi. Lisaks avati registreerimine 2021. aasta Alexela 3x3 korvpalli Eesti meistrivõistluste turniiridele. Ametlikud mängud algavad 29. mail Tallinnas.

 

“Tunamullu noorte korvpallitreenerite enesearendamise võimalusteks loodud stipendium, mullu Toompea all avatud 3x3 Alexela korvpalliareen ja nüüd korvpalli nimitoetaja kohale asumine on loogiline jätk, kuidas Eesti ettevõttena saame kohalike talentide ja valdkonna arengusse panustada,“ sõnas AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson ettevõtte 3x3 korvpalli nimitoetajaks asumisest.

 

„Teadupoolest on Alexela puhul kogu ettevõtte ajaloo vältel olnud sport, kultuur ja kogukondade areng olulised valdkonnad, millesse oleme läbi toetuste ja sponsorluste panustanud,” lisas Adamson.

 

Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi tunneb rõõmu, et Alexela on jätkuvalt üks suuremaid korvpalli toetajaid. „Meid ühendab pikk ja tugev sõprusside ning mul on hea meel, et see jätkub ka 3x3 korvpalli valdkonnas. Kindlasti saame nimitoetaja lisandumisega pakkuda senisest veelgi atraktiivsemat ja professionaalsemat suvist 3x3 sarja, mis omakorda aitab populariseerida korvpalli ka laiemalt.“

 

Alaliidu 3x3 korvpalli valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul on täna tegemist ajaloolise päevaga Eesti korvpallis. "Viimati oli Eesti 3x3 korvpallil peatoetaja 2017. aastal, kui toimus Sprite 3x3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste turniir. Täna nimetame seda ala 3x3 korvpalliks, sest olümpiale sai 3x3 korvpall, mida mängitakse aastaringselt ja mitte ainult õues. Uue peatoetaja lisandumine annab Eesti korvpallile kindlasti palju juurde.“

 

Alexela on Eesti korvpalli toetanud mitmel rindel: perioodil 2013-2018 oli ettevõte meeste meistriliiga nimitoetaja, alates 2019. aastast annab Alexela koostöös G4S-iga välja stipendiumi kõrgharidust omandavatele korvpallitreeneritele ning möödunud aasta augustis avati ettevõtte toel Tallinnas, Snelli tiigi ääres Eesti suurim 3x3 võistlusareen nimega Alexela Arena.

 

Lisaks pealinnale, kus käesoleva aasta 7. augustil leiab aset finaalvõistlus, toimuvad 3x3 Eesti meistrivõistluste etapid ka Rakveres, Haapsalus, Keilas, Narvas, Võsul, Kohtla-Järvel, Käärikul, Kanepis, Kohilas, Abja-Paluojas, Haljalas, Viimsis, Kloogarannas ja mujal.

 

Eesti 3x3 korvpalli uuelt veebilehelt www.basket3x3.ee leiab lisaks registreerimisinfole ka videomeenutusi Eesti 3x3 korvpalli ajaloost, infot turniiride korraldamise kohta ning palju muud põnevat.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23