Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Eesti Korvpalliliidu president Priit Sarapuu (vasakul) ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Foto: Tallinna linn.

Tallinna 2020. aasta sporditeoks valiti Eesti Korvpall 100 üritused!

10.03.2021

Ehkki eelmisel aastal jäi erandkorras vahele 25-aastase traditsiooni järel pidulik Tallinna spordigala, kus linn tunnustab oma tublisid sportlasi, ja sportmängude võistkonda, siis valiti sedapuhku 2020. aasta sporditegu, milleks tunnistati Eesti Korvpall 100 programmi raames toimunud üritused.

Linnapea Mihhail Kõlvart andis tunnustuse ja tänukirja täna üle Eesti Korvpalliliidu presidendile Priit Sarapuule. „Eesti Korvpalliliidu Korvpall 100 programmi raames toimus palju väärikaid üritusi, nii rahvusvahelisi võistlusi, kui kohalikke algatusi, sealjuures ka ühiskondlikke ettevõtmisi. Suures plaanis seda me ühelt suurelt spordiorganisatsioonilt ootamegi,“ põhjendas Kõlvart valikut.

 

"Tallinn on spordilinn ja on suur au olla valitud sel keerulisel aastal. Eesti korvpall sai mullu saja-aastaseks ja proovisime alaliiduna seda ka väärikalt tähistada. Korraldasime Balti keti karika näol esimese rahvusvahelise spordivõistluse pärast esimest koroonapuhangut, avasime Snelli tiigi ääres Alexela Arena, korrastasime väliväljakuid ja korraldasime Guinnessi rekordiürituse. Tallinn oli kahtlemata sündmuste keskpunkt ja suur aitäh linnale selle tunnuste, korvpallielu toetamise ja populariseerimise eest," sõnas alaliidu president Priit Sarapuu. 

 

2020. aasta sporditeo tiitlile said kandideerida spordiüritused, mis rikastasid pealinna spordielu, nii traditsioonilised kui ka uued algatused. Üritused, mis kaasasid linlasi olema aktiivsed ja sportlikud või edendasid sündmused spordielu pealinnas.  

 

Aasta sporditeoks valitud Eesti Korvpall 100 programmi raames toimus Saku Suurhallis Eesti-Itaalia EM valikmäng, Balti keti karikas Saku Suurhallis, kus Eesti koondis sai ajaloolise võidu Leedu koondise üle ning esmakordselt korraldatud turniirvõit jäi Eestisse. Avati Alexela 3x3 välikorvpalli Arena Snelli staadionil, renoveeriti Ehitajate teel ja Lilleküla Gümnaasiumi väliväljakud, Maailmakoristuspäeva raames viidi läbi 100 000 vabaviske kampaania ning alaliidul avanes erakorraline võimalus korraldada 2022. aasta EM-valikmängude B-alagrupi turniir Saku Suurhallis.
 

Seda, kas 100 000 vabaviske üritus nimetatakse ka Guinnessi rekordiks, selgub hiljemalt tuleva aasta maikuus. Ametlik number, mis Guinnessi rekordite kontorisse saadeti, oli 110 363.

 

Teiste spordisündmuste seos tõsteti esile Merko Cup Eesti-Läti maavõistlust tennises,  Tallinna orienteerumiseneljapäevakuid, Ironman Tallinn, Tallinna Maraton sh Tallinna MV maratonijooksus ja esmakordselt Eesti Ööjooksu Tallinna eri.

Eesti Korvpalliliit tänab omaltpoolt Korvpall 100 projektijuhti Oliver Lälli, Utilitast, Tallinna linna, Saku Suurhalli ning kõiki teisi toetajad ja osapooli, kes juubeliprogrammile kaasa aitasid. 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23