Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti 3x3 koondis 2019. aastal. Foto: Siim Semiskar.

Eesti 3x3 koondised mängivad EM kvalifikatsiooni juuni lõpus Rumeenias

23.04.2021

26.-27. juunini toimuvad 3x3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonid Rumeenias ja Iisraelis. Eesti 3x3 koondised pääsesid Rumeenias, Constantas toimuvale valikturniirile. Nii meeste kui naiste arvestuses saavad neli paremat 10.-12. septembrini Pariisis toimuvale 3x3 korvpalli EM-finaalturniirile.

Eesti 3x3 koondiste peatreener Siim Raudla: „Endiselt jääb kripeldama, et eelmise aasta EM ära jäeti ning meie otsepääsmed hea töö tulemusena nii naiste kui ka meeste arvestuses läksid "lörri" ja peame sel aastal taas alustama kvalifikatsiooniturniiridelt.“

Raudla sõnul soovitakse võistlustele vastu minna parimate võimalike koondistega. „Üritame koostöös Priit Venega komplekteerida võimalikult tugevad koondised, et pääseda nende kaheteistkümne riigi hulka, kes septembris Pariisis toimuval finaalturniiril mängima hakkavad. Olgugi, et sõel on väga tihe ning kahelt kvalifikatsiooniturniirilt kokku jagatakse välja vaid neli kohta. Kvalifikatsiooniturniirid toimuvad sel suvel taas juuni lõpus, mis peaks olema meile sobiv aeg, et kasutada koostöös saalikoondiste treeneritega kõiki oma parimaid mängijaid.“

 

„Mis teeb 3x3 atraktiivseks on kindlasti ka tõdemus, et sellel alal pole selliseid traditsioone nagu saalikossus. See tähendab omakorda, et kõik on võimalik. Kui vaatame, mis riigid on finaalturniirile pääsenud ja kes kvalifikatsioonis osalevad, siis põnevust jagub. Meile Alexelas sellised uued ja atraktiivsed valdkonnad meeldivad, kus on võimalik teed tulevikule sillutada,“ sõnas 3x3 koondiste mängude kohta AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson.

 

3x3 EM finaalturniirile said otsepääsme korraldajariik Prantsusmaa ning meeste arvestuses Serbia, Venemaa ja Sloveenia, naiste arvestuses Venemaa, Holland ja Rumeenia.

 

Rumeenias toimuval kvalifikatsioonil osalevad lisaks Eestile Rumeenia, Läti, Ungari, Ukraina, Valgevene, Slovakkia, Leedu, Rootsi, Suurbritannia, Iirimaa, Kosovo, Hollandi, Gruusia ja Küprose meeste võistkonnad ning Rumeenia, Läti, Ungari, Ukraina, Valgevene, Slovakkia, Leedu, Rootsi, Suurbritannia, Iirimaa, Kosovo ja Serbia naiskonnad.

 

Mai alguses jagatakse võistkonnad FIBA 3x3 reitingutabeli alusel nelja alagruppi, millest kaks paremat pääsevad edasi veerandfinaali. Veerandfinaali võit viib Pariisi, FIBA 3x3 EM finaalturniirile.

 

Eesti 3x3 koondised tuleb kinnitada hiljemalt 18. juuniks, Rumeeniasse lennatakse 24. juunil. Eesti 3x3 koondiste peatoetaja on Alexela.

Sulge

Ülekanded