Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Foto: Siim Semiskar.

FOTOD | Eesti 3x3 naiskond alustas ettevalmistust olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiriks

26.04.2021

Eesti 3x3 korvpalli naiskond alustas täna TalTechi spordihoones peatreener Siim Raudla ja abitreener Priit Vene juhendamisel ettevalmistust mai lõpus Austrias toimuvaks Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiriks. Eesti kuulub seal C alagruppi, kus vastasteks on Holland, Valgevene, Ungari ja Sri Lanka. Olümpiapääsme kindlustab koht kolme parema seas.

 

GALERII! 

Ettevalmistustsüklit alustas täna kaheksa naist: Merike Anderson, Anna Gret Asi, Helena Stina Svilberg, Kadri-Ann Lass, Marie Anette Sepp, Sofia Kosareva, Anete Elisabeth Adler ja Hanna Maria Sibul.

 

Peatreener Siim Raudla sõnul lisandub lähinädalatel treeningutega veel neli-viis mängijat. Trenni tehakse viis päeva nädalas, kaks korda päevas ja kuni äralennuni 25. mail. Võimalik, et enne otsustavaid mänge saadakse end proovile panna turniiril Rumeenias, kuid täit kindlust selles osas veel ei ole.

 

„Kindlasti soovime trennidesse kaasata kohtunikke, et saaksime isekeskis teha mõned mängud. Võimalus on, et sõidame enne kvalifikatsiooniturniiri Rumeeniasse, kuhu hetkeseisuga on lubanud tulla ka Slovakkia ja Hollandi võistkonnad. Päris kindel selles veel olla ei saa,“ kommenteeris 3x3 koondise peatreener Siim Raudla.

 

OM-kvalifikatsiooni vastased on Raudla sõnul ühe erandiga väga tugevad. „Ungari on eelmise 3x3 MM-i hõbe ja kindlasti üks favoriite meie grupis. Holland on olnud viimasel kolmel Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril nelja parema seas ja Valgevene on samuti tugev koondis. Sri Lanka on kahtlemata autsaideri rollis.“

 

Peatreener lisab, et ettevalmistusel keskendutakse seni edu toonud elementidele. „Viimased suurvõistlused on näidanud, et meie taktika on toiminud. Suures plaanis midagi muutma ei hakka. Agressiivsus saab meie koondise jaoks olema märksõna.“

 

 

Sulge

Ülekanded