Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Foto: Hendrik Osula

Täna Delfi otsestuudios | Loositakse 2022. aasta korvpalli EM-i alagrupid, kelle saab vastasteks Eesti?

29.04.2021

Neljapäeval kell 14 loositakse Berliinis 2022. aasta korvpalli EM-finaalturniiri alagrupid. Teiste seas saab vastased teada ka Eesti koondis. Delfi kajastab EM-i alagruppide loosimist otsestuudiona.

Stuudios löövad ekspertidena kaasa Eesti koondise peatreener Jukka Toijala, koondise üks liidritest Siim-Sander Vene, endine pikaaegne koondislane ja praegune Tartu Ülikooli võistkonna spordidirektor Janar Talts ning Road To Milan projektijuht Oliver Läll. 

 

EELVAADE LOOSIMISELE:

 

Üks vastane on koondisel juba kindel, sest Milanos ühte alagruppi korraldav Itaalia valis partnerriigiks just Eesti. Teised korraldajamaad valisid partnerid järgmiselt: Saksamaa jõudis kokkuleppele Leeduga, Tšehhi teatas koostööst Poolaga ning Gruusia Türgiga.

Enne loosimist jagati võistkonnad kuueks tugevusgrupiks. Lõpuks tekib neist neli alagruppi.

Tugevusgrupid:

 

1. Hispaania, Serbia, Kreeka, Prantsusmaa
2. Leedu, Venemaa, Itaalia, Tšehhi
3. Poola, Horvaatia, Türgi, Sloveenia
4. Saksamaa, Ukraina, Soome, Gruusia
5. Belgia, Ungari, Iisrael, Suurbritannia
6. Bosnia ja Hertsegoviina, Holland, Eesti, Bulgaaria

 

Esimesest tugevusgrupist võivad Eesti vastaseks tulla kõik neli tippriiki. Nii Hispaania, Serbia, Kreeka kui ka Prantsusmaa on väga kõvad pähklid.

 

Teise tugevusgrupi võistkondadest mängib Eesti Itaaliaga.

Kolmanda tugevusgrupi puhul on seis 50-50: kas Horvaatia või tiitlikaitsja Sloveenia. Poola ja Türgi valiti vastavalt Tšehhi ja Gruusia partnerriigiks.

 

Viiendas tugevusgrupis on võimalikud nii Belgia, Ungari, Iisrael kui ka Suurbritannia. Kõige soodsam valik võiks eeldatavalt olla Suurbritannia. 

 

Kuuendas tugevusgrupis on Eesti, seega sealt vastaseid tulla ei saa.

Sulge

Ülekanded