Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Lisaks Itaaliale Kreeka, Horvaatia, Ukraina ja Suurbritannia - selgusid Eesti alagrupikaaslased EM-il

29.04.2021

Neljapäeval loositi Berliinis 2022. aasta korvpalli EM-finaalturniiri alagrupid. Eesti ja meie partnerriik Itaalia mängivad C-alagrupis koos Kreeka, Horvaatia, Ukraina ja Suurbritanniaga.

Eesti korvpallikoondise peatreener sõnas vahetult pärast loosimise lõppu, et vastased on kahtlemata tugevad. "Itaalia, Horvaatia ja Kreeka on kõige tugevamad, kui nad saavad kõik oma parimad mängijad kokku. Saame näha, millise koosseisuga mängivad Ukraina ja Suurbritannia." 

 

Toijala hinnangul alustatakse vastaste skautimist võimalikult ruttu. "Kindlasti vaatame kõiki kohtumisi, kus nad mängivad ja jälgime, milliseid mängustrateegiaid nad kasutavad. Meil algab juba novembris ka maailmameistrivõistluste kvalifikatsioon, seega võimalusi vastastel silma peal hoida on enne EM-i piisavalt."

 

Nii Suurbritannia, Ukraina kui Itaalia vastu on Eesti mänginud ka viimaste aastel ning kõiki neid on õnnestunud ka võita. "Itaalia tuleb finaalturniirile kindlasti natuke teistsuguse koosseisuga kui nad mängisid valiksarjas. Meie noorel koondisel on 16 kuud aega, et paremaks saada ja ma usun, et tuleb põnev finaalturniir," lisas Toijala. 

 

Niinimetud surmagrupiks võib EM-finaalturniiril pidada B-alagruppi, kuhu sattusid kokku Saksamaa, Leedu, Prantsusmaa, Sloveenia, Ungari ning Bosnia ja Hertsegoviina. 

 

Alagrupid: 

 

A: Gruusia, Türgi, Hispaania, Venemaa, Belgia, Bulgaaria

B:  Saksamaa, Leedu, Prantsusmaa, Sloveenia, Ungari, Bosnia ja Hertsegoviina

C: Itaalia, Eesti, Kreeka, Horvaatia, Ukraina, Suurbritannia

D: Tšehhi, Poola, Serbia, Soome, Iisrael, Holland

 

 

Sulge

Ülekanded