Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti 3x3 naiskond. Foto: Siim Semiskar.

Video ja fotod: Alexela Kontserdimajas tutvustati Eesti 3x3 koondiseid

14.05.2021

Reedel, 13. mail avalikustati Alexela Kontserdimajas Eesti 3x3 korvpalli meeste ja naiste rahvuskoondiste koosseisud. Naiste 3x3 koondisel seisab juba mai lõpus ees Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniir Austrias, juuni lõpus astuvad mõlemad rahvusesindused üles EM-valikmängudel Rumeenias.

Naiste koondis läheb olulistele mängudele vastu koosseisus Anna Gret Asi, Merike Anderson, Jane Svilberg ja Kadri-Ann Lass.

 

Koondise peatreener Siim Raudla on kolmenädalase ettevalmistusega jäänud rahule. „Naised on olnud tublid. Kõik on püsinud terved ja keegi pole õnneks ka koroonaviirusega kimpus olnud. Enne OM-kvalifikatsiooniturniiri osaleme 18. ja 19. mail Hollandis kontrollvõistlusel. Seal saame juba täpsema pildi ette, mis seisus me oleme.“ Kuigi juuni lõpus ootab naiskonda ees ka EM-valikturniir, siis Raudla sõnul keskendutakse ainult olümpia eelringile.

 

"Prioriteet on hetkel täielikult olümpia eelring. Praeguse seisuga ei saa kindlalt öelda isegi seda, millise koosseisuga me täpselt Rumeeniasse sõidame, rääkimata sealsete vastaste skautimisest. Fookus on selgelt olümpial."

 

Naiskonna eeliseks tõi Raudla, et kõik mängijad on 3x3 formaati oma nüanssidega kogenud, kuid toonitas, et korvpall jääb ikkagi korvpalliks. "Ma arvan, et meil on omad nõksud ja arvan, et näitasime seda ka kaks aastat tagasi Minskis Euroopa mängudel. Me oleme küll teistest gabariitidelt selgelt väiksemad, meil on valik veidi kesisem, aga naised suudavad seda teatud elementidega kompenseerida," ütles Raudla, lisades, et tähtsal kohal on ka usk sellesse, mille kallal on treeningutel töötatud.

 

Austrias, Grazis toimuvale Tokyo olümpia kvalifikatsiooniturniirile lendab naiskond 25. mail. Turniiril osaleb 20 riiki, Eesti alagrupivastasteks on Holland, Valgevene, Ungari ja Sri Lanka. Olümpiapääsme kindlustab koht kolme parema seas.

 

Meeste 3x3 rahvusesindusse kuuluvad sel suvel Martin Dorbek, Jaan Puidet, Rait-Riivo Laane ja Rauno Nurger. Koondis koguneb ühistreeninguteks juba 17. mail ja enne EM-valikmänge võetakse osa kodumaistest 3x3 etappidest ja rahvusvahelisest võistlusest Moskvas. 

 

Eestimaise energiaettevõtte AS Alexela juhatuse esimehe Aivo Adamsoni sõnul annab piduliku noodi 3x3 koosseisude avalikustamisele tõik, et seda tehti just Alexela Kontserdimajas. „Kultuur ja sport on pikalt olnud pandeemia vältel meie igapäevaeludes ooterežiimil. Täna siin kontserdimajas avalikustatud koondiste koosseisude taustal on tunne ülev, kultuur ja sport üheskoos oma eheduses. Valdkonnad, mida me Alexelas toetame,“ märkis Adamson ning soovis 3x3 naistele ja meestele eelseisvateks mängudeks teravaid sööte ja täpseid viskeid.

 

EM-valikmängud toimuvad 26.-27. juunini Rumeenias, Constantas. Nii meeste kui naiste arvestuses saavad neli paremat 10.-12. septembrini Pariisis toimuvale 3x3 korvpalli EM-finaalturniirile.

 

Alexela 3x3 Eesti meistrivõistluste sari stardib 29. mail Tallinnas.

Galerii

 

Pressikonverents täispikkuses:

 

Sulge

Ülekanded