Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti 3x3 naiskond. Foto: Siim Semiskar.

Selgusid Eesti 3x3 koondiste vastased juuni lõpus toimuval EM-kvalifikatsioonil

22.05.2021

Selgusid Eesti 3x3 rahvuskoondiste alagrupivastased 26.-27. juunil Rumeenas, Constantas peetaval FIBA Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril. Eesti meeste koondise vastasteks on Holland, Rootsi ja Küpros, naiskonnal Valgevene ja Kosovo.

Eesti 3x3 meeste rahvuskoondis mängib turniiril koosseisus Martin Dorbek, Jaan Puidet, Rauno Nurger ja Rait-Riivo Laane. Naised lähevad mängudele vastu rivistuses Kadri-Ann Lass, Anna Gret Asi, Merike Anderson ja Jane Svilberg.

 

Turniirisüsteemis on meestel alagrupist edasipääsu korral võimalus veerandfinaalis kohtuda A-alagrupi (Läti, Valgevene või Slovakkia), naistel B-alagrupi (Ungari, Slovakkia või Suurbritannia) võistkondadega. Veerandfinaalide neli paremat saavad pääsme 10.-12. septembrini Pariisis peetavale FIBA 3x3 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile.

 

Kui meeste koondise jaoks on EM-kvalifikatsioon tänavuse suve tähtsaim võistlus, siis naised mängivad mai lõpus Austrias, Grazis Tokyo olümpiamängude eelringi. Turniiril osaleb 20 riiki, Eesti alagrupivastasteks on Holland, Valgevene, Ungari ja Sri Lanka. Olümpiapääsme kindlustab koht turniiri kolme parema seas.

Sulge

Ülekanded