Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Foto: FIBA.com

TÄNA! Eesti 3x3 naiskond alustab OM-kvalifikatsiooni

27.05.2021

Eesti naiste 3x3 koondis koosseisus Merike Anderson, Jane Svilberg, Kadri-Ann Lass ja Anna Gret Asi alustab täna Austrias, Grazis toimuvat Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri. 

Eesti kuulub C-alagruppi, kust vastasteks on Holland, Valgevene, Ungari ja Sri Lanka. Avamängus võideti Sri Lankat 22:6. Kell 2305 mängivad eestlannad Hollandiga. Ungariga kohtutakse 29. mail kell 20:05 ja Valgevenega samal päeval algusega kell 22:10. 

 

Kõiki mänge näeb otseülekandes FIBA 3x3 Youtube `i kanalis. 

 

Sel korral pääseb olümpiale vaid 8 võistkonda, millest 4 kohta jagati reitingutabeli alusel, 3 selgub sel nädalal Austrias toimuval kvalifikatsioonil ning viimane järgmisel nädalavahetusel Ungaris toimuval lisakvalifikatsioonil. Kui Eesti naised ei peaks seekord jõudma 3 parema sekka (alagrupist edasipääsu korral tuleb veerandfinaalis kohtuda A-alagrupi parimatega, kes on tõenäoliselt USA, Prantsusmaa või Saksamaa) siis viimaseks õlekõrreks jääb järgmisel nädalavahetusel Ungaris toimuv lisakvalifikatsioon, kus 6 võistkonna seast pääseb Tokyosse ainult võitja. Lisakvalifikatsioonile pääseb Eesti vaid juhul, kui TOP3 sekka saab kas Holland, Ungari, Itaalia, Jaapan, Iraan või Hiina Taipei.

 

Turniiri kodulehtSulge

Ülekanded