Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jukka Toijala | Foto: Siim Semiskar

Jukka Toijala: Islandi näol on tegemist väga tugeva meeskonnaga

07.07.2021

Eesti korvpallikoondise kandidaatide ring on taas suvel peatreener Jukka Toijala käe alla kokku tulnud ning mehed näevad soojade suveilmadega kõvasti vaeva, et nii individuaalselt kui meeskondlikult paremaks saada. Kui suuremaks eesmärgiks on loomulikult rohkem kui aasta pärast peetav EM-finaalturniir, siis selle suve kõrghetkeks on 29. juulil Saku Suurhallis toimuv maavõistlusmäng Islandiga.

Kuna eelmisel suvel pärast koroonaviiruse poolt katkestatud hooaega kokku pandud n-ö korvpallikodu oli nii treenerite kui mängijate hinnangul suureks õnnestumiseks, siis tänavu on taas päris laiale ringile koondise kandidaatidele Nord Cramo spordihoones tekitatud head treeningvõimalused. Peatreener Toijala sõnul kahte suve omavahel siiski üks-ühele võrrelda ei saa.

 

"Eelmisel suvel oli koroonaviirusest tingitud olukord ja paljud mehed olid korvpallitreeninguteta kaks või kolm kuud. Alustasime väga rahulikult. Nüüd on teisiti selles mõttes, et hooaja jooksul on päris palju mängitud ning mitmed mehed vigastatud. Taastujate grupp on suur. Eks see on normaalne sportlase elu ja selliseid asju ikka juhtub. Aga oleme saanud teha rohkem võistkondlikke treeninguid, mis on igal juhul hea," kommenteeris soomlasest juhendaja.

 

Teisipäeval meediale avatuks kuulutatud treeningul tehti pikalt väga kõrge tempoga mängulisi harjutusi, kus ühe-kahe söödu pealt rünnakul kohe viset otsiti. "Eks siin ole praegu ka natuke nooremad mehed," muigas Toijala, et selle koosseisuga saab kiirused väga suureks ajada. "Kui tuleb vanemaid mängijaid juurde, siis võtame rahulikumalt. Meil on aga kindlasti sellised mängijad, kellele kiire mäng sobib. Näiteks Henri Drell, Sander Raieste ja mitmed veel."

 

Toijala sõnul tehakse hetkel tööd pikemas perspektiivis, aga tulevikuvaatele aitab suurepäraselt kaasa juuli lõpus Tallinnas toimuv maavõistlus Islandi vastu. "Kindlasti on hea meel, et saame mängida kodupubliku ees. Viimane kord oli vist Itaaliaga mäng koos rahvaga, sest Venemaa vastu pealtvaatajad saali ei lubatud. Rahva ette jooksevad ka mõned sellised mehed, keda pole oma silmaga nähtud paar-kolm aastat," sõnas soomlane.

 

"Huvitav saab olema nii meile kui neile. Island valmistub augustis toimuvateks MM-eelkvalifikatsiooni mängudeks, mis on nende jaoks väga tähtsad. Võib-olla inimesed mõtlevad, et mis see Island ikka on, aga kui hakkad vaatama, millistes klubides nende mängijad pallivad, siis on tegemist väga tugeva meeskonnaga. Ja ei tasu unustada, et Island mängis 2017. aastal EM-il," on eelseisev vastane Toijala sõnul kindlasti tugev.

 

Islandi koondis kuulub 2023. aasta MM-kvalifikatsiooniturniiri teises eelringis ühte gruppi Montenegro ja Taaniga ning omavahel madistatakse 12.-18. augustil toimuval miniturniiril Podgoricas, Montenegros kaks korda läbi. Kolmeses grupis pääsevad kaks paremat edasi MM-kvalifikatsiooniturniiri põhiringi, kus liituvad ka 2022. aasta EM-ile pääsenud koondised, sealhulgas Eesti.

 

Kuigi Toijala käsutuses on kolme viisiku jagu terveid mängumehi, siis kümmekond koondislast on ravimas ka erinevaid suuremaid ja väiksemaid traumasid ning treenivad hetkel osalise koormusega. Need mehed on Siim-Sander Vene, Sander Raieste, Sten Sokk, Maik-Kalev Kotsar, Kaspar Treier, Kristjan Kitsing, Martin Paasoja, Kregor Hermet, Martin Dorbek, Tanel Kurbas ja Siim-Markus Post.

 

Kas keegi sellest nimekirjast saab Islandi mänguks ka korda ning pääseb koosseisu? Toijala vastas: "Vaatame, võib-olla paar meest. Siin on veel kolm nädalat aega treenida. On erinevaid asju, mis teha ja mis nendega kokku on lepitud. Kõik pole iga päev siin, mõni käib näiteks kolm korda nädalas. Kindlasti ei mängi Islandi vastu Martin Paasoja, Tanel Kurbas ja Sten-Timmu Sokk. On olemas mehed, kellel viieprotsendiline võimalus ja neid, kellel see on 50%. Hetkel on veel päris raske ennustada."

 

Koondise treeningu FOTOGALERII

 

Eesti ja Islandi maavõistlus leiab aset Saku Suurhallis 29. juulil algusega kell 19.00. Hoia silm peal Basket.ee portaalil ja sotsiaalmeedial, sest piletid on kohe-kohe müüki tulemas!

Sulge

Ülekanded