Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Joonas Riismaa ja Eesti U20 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Joonas Riismaa ootab publikut saali: võiks Nordic Cup'il päris korraliku fiilingu käima saada!

17.07.2021

Eesti U20 korvpallikoondis on sel suvel juba umbes kuu aega treenerite Indrek Reinboki ja Martin Rausbergi käe all tööd teinud ning valmistunud 20.-23. juulil Tallinnas toimuvaks Nordic Cup turniiriks. Kalevi Spordihallis toimuval turniiril kohtuvad Eesti noormehed Islandi, Rootsi ja Soome eakaaslastega ning kuna tribüünidele pääsevad ka pealtvaatajad, siis on oodata üht meeleolukat korvpallisündmust.

Basket.ee käis teisipäeval kohal U20 koondise treeningul ning palus seni tehtud tööle ja ees ootavale turniirile hinnangu anda pikki aastaid Itaalias pallinud ja mullu Itaalia esiliigas ehk Serie A2 tasemel väga korraliku hooaja teinud 19-aastase "number kolme" Joonas Riismaa.

 

NB! Nordic Cup'i piletiinfo leiad SIIT.

 

Järjekordne koondisesuvi Sinu esituses, seekord eriti palavate ilmadega. Sa ei võta ka kunagi ühtegi suve vabaks ja tahad ka pärast pikka klubihooaega korvpalli mängida?

 

No see käib selle spordiala juurde, et hooaja jooksul mängid klubikorvpalli ja suviti on õige esindada oma rahvuskoondist. See on alati auasi ja minu jaoks on õige, kui kutsutakse, käia ka koondise juures.

 

Ja noormängijad ilmselt peavad ka suvel igal juhul trenni tegema ja arenema, muidu on edasiminekut raske loota?

 

Muidugi, aastaringselt peab tegevuses olema, et paremaks saada.

 

Puhata jõuab siis, kui karjäär lõpuks läbi?

 

Just (Naerab.)! Kaua see karjäär ikka kestab.

 

Kas tänavune koondisesuvi on kuidagi erilisem ka, kuna saate kodusel Nordic Cupil taas rahva ees mängida?

 

Ikka, päris mõnus tunne on. Mina isiklikult pole ka päris ammu Eesti pinnal mänginud. Saab väga mõnus olema ja saab vahelduseks taas korraliku publiku ees mängida. Paraku viimasel ajal on fännidele saalid suletud olnud, aga nüüd võiks äkki päris korraliku fiilingu saalis käima saada.

 

Sul on koondisekogemust erinevatest vanuseklassidest päris palju. Milline see praegune U20 koondis Sinu silmade läbi paistab?

 

Ma arvan, et meil on päris hea koondis. Oleme väga hästi kokku sulandunud, kuna enamuse nende meestega oleme mitmeid suvesid koos mänginud. Me teame üksteist läbi ja lõhki. Tiimikeemia on väga hea ja see annab suure käigu juurde. Üldiselt ei tohiks me kuskil kellelgi väga alla jääda, sest kõik positsioonid on täidetud ja arvan, et meil on head võimalused ka Nordic Cupil hea tulemus teha.

 

Kindlasti oled nüüdseks aru saanud, mis mängu treenerid Indrek Reinbok ja Martin Rausberg teie käest nõuavad? Millist korvpalli me Eesti U20 koondise esituses Tallinna turniiril võiks näha?

 

Arvan, et meil on küllaltki huvitav mängustiil. Me ei mängi aeglast korvpalli, aga samas mitte ka tohutut jookse-viska mängu. Mängime täpselt sellist vahepealset stiili, kuidas parasjagu hetkel kõige parem on. Oleme suutelised mõlemat taktikalist versiooni viljelema.

 

Kas Sina eeldatavalt selle koondise ühe liidrina julged korvpallirahvale kinnitada, et pakute saali tulevale publikule 20.-23. juulil mõnusa korvpallielamuse?

 

Kindlasti luban! Anname endast parima ja proovime ühe korraliku show püsti panna.

Sulge

Ülekanded