Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

Mihkel Kirves ootab Islandi mängule palju rahvast: paneme Saku Suurhalli täis!

16.07.2021

Eesti korvpallikoondist on sel suvel võimalus näha mänginas kõigest ühe korra, kui 29. juulil võõrustatakse Saku Suurhallis Islandi koondist. Mehed on Jukka Toijala ja ülejäänud treeneritetiimi käe all Eesti kliima kohta harjumatult kuumas kliimas pikalt trenni teinud ja valmis krapsakat Islandit võõrustama.

Mullu Pärnu Sadama meeskonnaga Eesti meistriliigas hõbemedalile tulnud ääremängija Mihkel Kirves rääkis juuli esimeses pooles koondise avatud treeningul intervjuud andes, et kuumade ilmadega on küll trennis raske olnud, aga vorm on kõigil meestel järjest paremaks läinud. Kuigi põhitöö käib suurema eesmärgi ehk EM-finaalturniiri nimel, siis Islandi kohtumine saab olema suurepäraseks testiks, mis seisus platsile pääsev koosseis hetkel on.

 

Koondisetreeningud jälle käivad ja koondisesärk Sul seljas. On see hea tunne?

 

Loomulikult on hea tunne. Pole pärast hooaja lõppu väga mänginud. Tasapisi saab jälle mängulainele ja vorm läheb paremaks. Koos satsiga on ikka parem treenida kui üksi.

 

Teete siin suure palavusega päris tempokaid harjutusi. Kuidas vastu peate?

 

Algus oli raske, nüüd läheb järjest paremaks. Paljud ravisid ja ravivad siiamaani vigastusi. Ma isegi olin juunis samas seisus, et saada nüüd ree peale ja vormi. Raske on, sest pole ammu jooksnud ja soojas saalis on seda küllaltki keeruline teha.

 

Eeldan, et töö käib siin pikema vaatega, rohkem EM-i suunas. Teil on aga peagi tulemas maavõistlusmäng Islandiga. Kui palju te konkreetselt selleks valmistute?

 

Eks ikka valmistume. Saame detailidesse minna, parandada mingeid pisiasju ja pöörata rohkem tähelepanu nüanssidele, mille jaoks valikakende jooksul pole aega. Töötame EM-i nimel, aga Islandiga mäng on samuti tähtis, et saada ette pilt, mis seisus oleme.

 

Islandi mänguks tuleb ka publik saali. Kõik kindlasti ootavad seda?

 

Seda tunnet pole ammu olnud. Ei mäletagi, millal viimati publiku ees mängida sai. Venemaal oli publikut ja detsembris koduse liiga ajal sai rahvas veel saali tulla. Seega päris pikalt pole seda tunnet olnud.

 

Kas see võib võtta korraks värina sisse, kui Saku Suurhallis väljakule jooksed ja rahvas aplodeerima hakkab?

 

Ei usu, kõik on rahva ees ikka varem mänginud. Aga hea emotsiooni tekitab küll, kui rahvas saali tuleb ja loodan, et tuleb palju.

 

Islandi jaoks on ettevalmistusmäng oluline, kuna neil seisab ees MM-i eelkvalifikatsioon. Nalja tegema nad siia kindlasti ei tule. Millise koosseisuga meie neile Sinu silme läbi vaadates vastu astume ja kui tugevad oleme?

 

Seda peab peatreeneri käest küsima. Eks peab eelkõige vaatama, kes on vigastatud ja kes võib-olla säästab end rohkem klubihooajaks. Need, kes on terved, on valmis koondist esindama ning annavad endast sada protsenti.

 

Kas Sina oled terve ja ei säästa ennast millekski?

 

Mina ei säästa. Minu puhkus on puhatud selleks hooajaks ja valmistun nendeks mängudeks ning seejärel juba klubihooajaks.

 

Millest jäävad need Eesti korvpallisõbrad ilma, kes ei plaani tulla Islandi mängule?

 

Kõvast emotsioonist! Samas ma usun, et tahetakse ikka tulla, sest rahvas pole saanud ammu korvpallile väljaku kõrval kaasa elada. Kõik saali ja paneme Saku Suurhalli täis!

 

Eesti - Islandi kohtumise piletiinfo leiab SIIT.

Sulge

Ülekanded