Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Hugo Toom U20 koondisest: võistkond on ühtlane, "neljad" on liikuvad ja korvi all on tugevad kehad

18.07.2021

Eesti U20 koondis võõrustab 20.-23. juulil Kalevi Spordihallis kodupubliku ees Nordic Cup'i raames Soome, Rootsi ja Islandi eakaaslasi. Kõigil Eesti korvpallisõpradel on nelja päeva vältel ideaalne võimalus näha platsil mehi, kes peaksid lähimate aastate jooksul jõuliselt rahvuskoondise uksele koputama hakkama. Nordic Cup'i piletiinfo leiab SIIT.

Koondise treeningul Basket.ee portaalile intervjuu andnud eelmisel hooajal meistriliiga parimaks noormängijaks hinnatud Pärnu Sadama ääremängija Hugo Toom usub, et Eesti tiimil on kõikidel positsioonidel kvaliteeti, et pakkuda publikule mõnusat etendust.

 

Kodune Nordic Cup on ilmselt eriti äge, kuna saateüle pika aja publiku ees mängida. Kindlasti ootad seda?

 

Just, väga põnev! Vanemad ja sõbrad ka juba kihelevad, et saaks saali vaatama tulla.

 

Kui kaua te sel suvel juba treeninud olete ja milline on Sinu silmade läbi Eesti U20 koondis?

 

Kokku oleme treeninud neli nädalat, aga selle U20 võistkonnaga, siin Audenteses, kaks nädalat. Võistkond on ühtlane, nüüd tuli Mait Peterson ka juurde ja temaga saime rohkem pikkust korvi alla. Number nelja positsioonil tegutsevad mehed on liikuvad, saab palju vahetada ja korvi all on meil ka tugevad kehad.

 

Millisel positsioonil ja mis rollis peatreener Indrek Reinbok Sind kasutab?

 

Mängin positsioonidel kolm ja neli. Rohkem kolme peal, aga kui vaja, siis liigun nelja peale, et saaks kaitses mängida ja katetes vahetada.

 

Kui palju Sinu roll ja Sulle seatud nõudmised erinevad sellest, mis klubihooajal oli Pärnu Sadamas?

 

Kindlasti peab rohkem palliga olema ja oodatakse veidi suuremat rolli. Tuleb palliga tegutseda ja ka punkte tuua.

 

Kas Sul on aimu, mis seisus vastased Tallinnasse tulevad või te seda poolt üldse ei vaata ning tegelete vaid oma mänguga?

 

Hetkel pole veel vaadanud, kuna täpselt pole midagi teada. Island tuleb tavaliselt suure hurraaga peale, Rootsil on korvi all tugevad pikad. Soome on meiega võrreldes selline sarnane vastane.

 

Nende samade koondistega olete tegelikult varasemates vanuseklassides mänginud. Kas mõne mängijaga on Sul ka justkui taaskohtumine, et tahaks mingid vanad võlad palliplatsil ära klaarida?

 

Mina olen tegelikult hetkel U19 vanuseklassis ehk 2002. aastal sündinud. Neid vastaste vanemaid mehi nii hästi seega ei tea, aga nooremate seas saab tuttavaid nägusid olema küll.

 

Kas Sina ühe koondise tõenäolise liidrina saad lubada, et Eesti mängib vägevat ja ägedat mängu, mida tasub saali tulla vaatama?

 

Kindlasti! Tulge ja visake pilk peale.

Sulge

Ülekanded