Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Venemaa Superliiga pronksikarikas

Kerdele ja Sokule Venemaal väärt pronks (lisatud Kerde laused)

12.05.2015

Üllar Kerde juhendatav Moskva Dünamo võitis Venemaa esiliiga pronksiseeria kolm-üks. Otsustavaks osutunud mängus alistati võõrsil Jekaterinburgi Ural 70:69.

Dünamo tagamees Sten-Timmu Sokk mängis 19 minutit, skoori ei teinud (kahesed 0/1, kolmesed 0/1), aga jagas kuus tulemuslikku söötu.

 

Meeskonna edukamad olid: Aleksandr Fomin 19+10lp, Deniss Zahharov 14 p, Jevgeni Karpenko 11 p.

 

Dünamo oli võitnud mõlemad mängud kodus (89:82 ja 83:67), kuid kaotanud Jekaterinburgis eilse kohtumise 70:95.

 

Meeskonna üks liidreid, Zahharov sõnas kokkuvõtteks: "Täna me tegime kogu meeskonna kõik, mis meist olenes, et see seeria siinkohal lõpetada."

 

Üllar Kerde võttis kokku: "Playoff oli meie jaoks väga raske, sest me ei täitnud neid ülesandeid, mis meile eelnevalt seati. Ennast kokku võtta pärast kaotatud poolfinaalseeriat polnud sugugi kerge. Ural on tõsine vastane. Me polnud ka valmis selliseks vastupanuks nagu nad osutasid Jekaterinburgis esimeses mängus. Vastase treener mängis mind täielikult üle. Ent ma lubasin, et teises võõrsilmängus me näitame, et oskame korvpalli mängida ning tänu meeskonnale suutsin ka oma sõna pidada. Spordis ei saa tegelikult kunagi väita, et ühel meeskonnal vedas, teisel mitte. Võidab see, kes on sel hetkel tugevam. Täna olime meie Uralist paremad."

 

Finaalis teenis võidu BK Novosibirsk, kes alistas mängudega kolm-null Primorje Spartaki.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents