Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Foto: Siim Semiskar

U20 Nordic Cup Tallinnas: tänaste mängude võitjad mängivad homme esikohale

22.07.2021

Tallinnas, Kalevi Spordihallis toimuv U20 noormeeste Nordic Cup turniir jätkub täna Eesti ja Soome ning Rootsi ja Islandi vastasseisudega. Kuna kõikidel meeskondadel on tabelis üks võit ja üks kaotus, siis tänaste kohtumiste võitjad mängivad homme turniiri esikohale. 

Island - Rootsi, kell 17:00

 

Island püsis turniiri avamängus Soome vastu mängus kolm veerandaega. Siis panid soomlased oma paremuse maksma ning võitsid lõpuks suurelt 86:65. Eilses kohtumises Eesti vastu tabasid islandlased paremini kolmeseid, suutsid teravate läbimurretega eestlaste kaitse sassi ajada ning näitasid oma võitluslikku poolt. Tasuks 85:71 võit. Rootsi sai avapäeval võõrustajate käest 59:80 kaotuse, kuid rehabiliteeris end Soome vastu - tugeva teise poolaja toel alistati Soome koondis 71:64. 

 

Islandi suurim korvikütt sel turniiril on olnud kahemeetrine Styrmir Snaer Thrastarson 15,5 punkti ja 10 lauapalliga mängu kohta. Dui Thor Jonsson on teda toetanud 12,5 punkti ja 5 lauapalliga. Rootsi koondise tagamängija Bara Njie kogus Soome vastu 15 punkti, 5 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Eesti vastu ta kaasa ei teinud. Ali Dibba on kahe mänguga keskmiselt kogunud 11 silma. 

 

Eesti - Soome, kell 19:30

 

Eestlased alustasid kodust turniiri veenva 80:59 võiduga Rootsi üle, ent eilses mängus jäädi agressiivse Islandi vastu hätta ning vastu tuli võtta 71:85 kaotus. Soome alistas esimeses mängus Islandi 86:65 ja seejärel tuli Rootsilt vastu võtta 64:71 kaotus. 

 

Kodumeeskonna liidriks on kerkinud 199 sentimeetri pikkune Joonas Riismaa, kelle kahe mängu keskmised näitajad on 16,5 punkti, 6 lauapalli ja 3,5 resultatiivset söötu. Mängust Islandi vastu vigastuse tõttu eemale jäänud Johannes Kirsipuu tõi Rootsi vastu 11 silma, Hugo Toom on kahe kohtumisega kogunud keskmiselt 10,5 punkti ja 3,5 lauapalli. 

 

Soome koondise parimad on seni olnud Thomas Exaucia keskmiselt 11,5 punkti ja 7 lauapalliga mängu kohta ning Touko Tainamo 11 punkti ja 5,5 lauapalliga. Erik Sajantila on panustanud keskmiselt 10,5 punkti ja 5 lauapalliga.

 

Kohtumisi saab jälgida nii kohapeal (piletid.basket.ee), kui otseülekandes. Islandi ja Rootsi kohtumist näeb sport.television.ee lehelt ning Eesti ja Soome mängu saab otsepildis jälgida Delfi Spordi ja Telia Inspira vahendusel. 
 

Turniiri koduleht
 

Sulge

Ülekanded