Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti U20 koondis. Foto: Siim Semiskar

U20 Nordic Cup: Eesti kohtub finaalmängus Rootsiga (kell 18:30, Kalevi Spordihallis)

23.07.2021

U20 vanuseklassi Nordic Cup kulmineerub täna õhtul Kalevi Spordihallis, kui turniiri esikohamängus lähevad vastamisi Eesti ja Rootsi rahvuskoondised. Kohtumine algab kell 18:30 ning seda on võimalik jälgida nii kohapeal kui otsepildis Delfi Spordi või Telia Inspira vahendusel. 

PILETID

Viimastele alagrupimängudele mindi vastu seisus, kus kõikidel koondistel oli kirjas üks võit ja üks kaotus. Eesti suutis Soome vastu kohe mängu alguses initsiatiivi haarata ning tagas pääsu finaali 78:71 võiduga. Hugo Toom kerkis 20 punkti ja 6 lauapalliga eestlaste parimaks. Joonas Riismaa arvele jäi 17 punkti ja 8 lauapalli ning Ran Andre Pehka lisas 11 silma, 3 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. 

Rootsi koondis tuli Islandi vastu alles viimasel veerandil kaotusseisust välja ja võitis lõpuks mängu 80:76. Kenny Pohto tõi võitjate parimana 18 punkti ja 10 lauapalli. Võrdselt 17 silma peale jäid Ali Dibba ja Hugo Bergström. Bara Njie kogus lõpuks 12 punkti, 9 lauapalli, 8 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget.

Eesti ja Rootsi esimeses omavahelises mängus jäid kindlalt peale võõrustajad, võites kohtumise 80:59. Kristen Kasemets tõi Eesti koondise parimana 17 punkti. Võrdselt 11 silma peale jäid Joonas Riismaa ja Johannes Kirsipuu, Joosep Heinla arvele jäi 10 punkti. Hugo Toom lisas 9 ja Kasper Suurorg 7 punkti. Viimase arvele kogunes ka 8 resultatiivset söötu. Rootslaste suurim korvikütt oli Ali Dibba 14 silmaga, Kenny Pohto arvele kogunes 13 punkti ja 5 lauapalli. Rootsi poolelt ei teinud kaasa tagamängija Bara Njie, kes on kahtlemata üks võtmemängijaid. 

 

Indrek Reinboki hoolealustest on sel turniiril enim punkte toonud Joonas Riismaa, kes on keskmiselt kogunud 16,7 silma ja 6,7 lauapalli mängu kohta. Hugo Toom on keskmiselt panustanud 13,7 punkti ja 4,3 lauapalli. 

Rootsi poolelt ongi kõige resultatiivsemaks tõusnud Bara Njie, kes on kahe mänguga keskmiselt panustanud 13,5 punkti, 7 lauapalli, 6,5 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget. Ali Dibba on toonud 13 punkti mängu kohta. 

 

Pronksimängus lähevad kell 16:00 vastamisi Island ja Soome ning selle mängu otsepilti on võimalik vaadata sport.television.ee lehelt. 

Sulge

Ülekanded