Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jukka Toijala. Foto: Siim Semiskar.

Eesti vs Island: Toijala kasutab 14 mängijat, Kotsar on rivis (otsepilt Delfis ja Inspiras!)

26.07.2021

Eesti meeste korvpallikoondis kohtub täna õhtul algusega kell 19:00 Saku Suurhallis maavõistlusmängus Islandi rahvusmeeskonnaga. Peatreener Jukka Toijala kasutab kohtumises 14 mängijat.

Eesti läheb kohtumisele vastu järgmises rivistuses: Maik-Kalev Kotsar, Kristjan Kitsing, Henri Drell, Henri Veesaar, Hugo Toom, Janari Jõesaar, Jaan Puidet, Saimon Sutt, Mikk Jurkatamm, Robert Valge, Martin Dorbek, Rain Veideman, Rait-Riivo Laane ja Märt Rosenthal. Haigusega jääb kohtumisest eemale kodusel U20 vanuseklassi Nordic Cup turniiril säravaid etteasteid pakkunud Joonas Riismaa. Samuti jääb kõrvale treeningul jalga vigastanud tagamängija Carlos Jürgens. 
 

“Meil on kaks-kolm uut liikumist nii rünnakul, kui kaitses, mida tahame mängusituatsioonis proovida. Kui me vaatame kandidaatide nimekirja, siis meil on mängujuhi positsioonilt  puudu Kullamäe, Sokk, Kriisa ja Post. Laane kõrval on nüüd võimalus noorematel mängijatel end tõestada,” kommenteeris Toijala, kelle sõnul on eesolevad mängud olulised ka Maik-Kalev Kotsari ja Kristjan Kitsingu jaoks. “Maik mängis koondise eest ainult viimases EM-valiksarja aknas Permis ja Kitsing jäi toona vigastuse tõttu eemale. Tahame, et neil ei tekiks rahvusmeeskonnast liiga pikka pausi.”

 

Peatreener toonitab, et eesolevad kohtumised on Eesti rahvuskoondise jaoks väga olulised. “Oleme saanud küll kõvasti koos trenni teha, aga mäng on mäng. On väga tähtis, et saame mängijatele võistlusmomenti pakkuda ja meie treeneritena saame omakorda pildi hetkeseisust selgemaks. Soovime mänguaega kolme mängu lõikes jagada selliselt, et kõik 19 mängijat saaksid end näidata. Nagu ma suve alguses ütlesin, siis heitlus järgmise aasta EM-finaalturniiri koosseisu pääsemiseks on alanud. 

 

Islandit ootab 12.-18. augustil Montenegros, Podgoricas ees MM-eelkvalifikatsiooniturniir, kus kokku peetakse neli kohtumist. Kahel korral mängitakse nii Taani kui Montenegroga. 

 

"Otsustasime, et mängime ettevalmistusfaasis vaid Eestiga. Siin on faktoriks nii reisimisprobleemid kui koroonaviiruse küsimused. Eesti on tugev vastane ja meie jaoks mugavalt ligipääsetav. Kuna Eesti Korvpalliliit meid kutsus ja meil on nii alaliiduga kui koondise peatreeneri Jukka Toijalaga omavahel pikad sõprussuhted, siis oli see meie jaoks suurepärane variant," selgitas koondise peatreener Kristinn Geir Palsson.

 

Island mängib Eesti vastu järgmises koosseisus: Sigtryggur Björnsson, Olafur Olafsson, Kari Jonsson, Hilmar Henningson, Ragnar Örn Bragason, Styrmir Thrastarson, Davidh Agustsson, Gunnar Olafsson, Thorir Thorbjarnarson, Kristinn Palsson, Tomas Hilmarsson, Bjarni Jonsson, Aegir Thor Steinarsson ja Elvar Mar Fridriksson.

 

Pall Eesti ja Islandi ametlikus maavõistlusmängus visatakse Saku Suurhallis õhku 29. juulil kell 19:00. Pileteid saab soetada kohapealt ja sisse pääseb vaktsineerimispassi esitamisel või kiirtesti läbimisel, mida saab teha Saku Suurhalli ees asuvas telgis (maksumus 9 eurot). Samuti pääsevad mängule koroonaviiruse läbipõdenud inimesed vastava tõendi esitamisel. Kohtumise otseülekannet näeb Inspira ja Delfi Spordi vahendusel. 

 
Sulge

Ülekanded