Eesti U18 koondis alistas Portugali, viimasena tuleb vastu kaotuseta Iisrael

08.08.2021

Eesti U18 korvpallikoondis teenis Iisraelis, Tel Avivis toimuval Euroopa Challenger turniiril teise võidu, kui pärast reedest puhkepäeva mängiti laupäeval 67:62 (24:19, 22:13, 8:20, 13:10) üle Portugal, vahendab Korvpall24.

Eestlased võitsid avapoolaja kindlalt 46:32, kuid kolmandal perioodil suutsid portugallased mängu murrangu tuua ning tulla enne viimast veerandit kõigest kahe silma kaugusele. Väga skoorivaese viimase veerandi Eesti esindus siiski võitis ja omavanuste Euroopa 16 tugevama tiimi hulgas mängides teeniti neljast kohtumisest teine võit.

Meie noormeeste liidriks kerkis võimsa kaksikduubli kirja saanud Henri Veesaar, kelle arvele kanti 21 punkti (kahesed 7/8, kolmesed 0/3 ja vabavisked 7/8), 18 lauapalli, 3 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ja 2 blokki. See kõik kokku andis efektiivsusteguriks 41.

Karl Markus Poom ja Gregor Kuuba kogusid mõlemad identsed statistikanumbrid, kui viskasid 12 punkti, hankisid 7 lauapalli, jagasid 3 söötu ja tegid 2 vaheltlõiget. Portugali kasuks tõi Afonso Guedes 16 silma, Jorge Rodrigues lisas 13 punkti ja 6 korvisöötu ning Goncalo Morais viskas 10 punkti.

B-grupis on täisedu nelja võiduga liidriks Iisraeli U18 koondis, Leedu, Eesti, Prantsusmaa ja Kreeka on kõik kogunud 2 võitu ja 2 kaotust ning hetkel ollakse tabelis omavahelises surnud ringis just sellises järjestuses. Portugal on kaotanud kõik senised matšid.

Viimasel mängudepäeval ehk pühapäeval lähebki Eesti vastamisi seni alistamatuna püsinud Iisraeliga. Portugal kohtub Leeduga ja Kreeka Prantsusmaaga. Play-off‘e turniiril ei mängita.