Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Artur Konontšuk. Foto: Pärnu Sadam

Artur Konontšuk naaseb Ameerikast ja hakkab mängima kodulinnas Pärnus

18.08.2021

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas teisipäeval, et viimased hooajad USA-s kolledžikorvpalli mänginud tagamängija/väike äär Artur Konontšuk naaseb oma kodulinna klubisse, vahendab Korvpall24.geenius.ee.

Viimati pallis 21-aastane ja 198 cm pikkune mängumees Eesti liigas hooajal 2017/18, kui esindas Pärnu tiimi 11 kõrgliigakohtumises ja kogus keskmised näitajad 6,8 minutit ja 2,9 punkti. Seejärel siirdus pärnakas Tšehhi korvpalliakadeemiasse GBA, kus lisaks noorteliigas pallimisele sai ta maitse suhu ka meeste vahel ning aitas Get Better Academy tiimil võita ka Tšehhi esiliiga.

 

Seejärel ootas ees minek ookeani taha kolledžiliigasse NCAA, kus esimene hooaeg Southern Mississippi eest tuli välja väga korralik – 29 mänguga keskmiselt 26,3 minutit, 6,7 punkti, 3,6 lauapalli ja 1 resultatiivne sööt. Teisel hooajal sai Eesti noortekoondislane kirja 25 kohtumist ning statistilised näitajad olid 16,3 minutit, 4,6 punkti, 2,7 lauapalli ja 1 resultatiivne sööt.

 

“Kahe aastaga sain väga kõva kogemuse ja nägin, kuidas suure lombi taga korvpalli mängitakse ning ütleks, et mäng on palju kiirem ja agressiivsem ning tahaksin, et see mu esitustes siin kajastuks. Teise hooaja käigus vigastasin põlve ja pidin märtsis põlveopile minema,” sõnas Konontšuk Pärnu Facebooki lehe vahendusel. Ta lisas, et treener andis valiku, et kui mees tunneb, et põlv pole ikka päris see, mis Artur sooviks, siis võib ta vaheaasta võtta ja kodumaale jääda. Nii ta ka tegi ja lõi Pärnu Sadama meeskonnaga algavaks hooajaks käed.

 

“Teine suur põhjus, miks otsustasin Pärnusse jääda, on see, et Pärnu Sadam hakkab mängima eurosarjas, kus on väga kõva tase ja saan sellega väga palju kogemust juurde,” lausus Konontšuk.

Sulge

Ülekanded