Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti naiskond. Foto: Fiba.com

Eesti naiskond sai teada EM-valikturniiri vastased

19.08.2021

Reedel loositi Saksamaal FIBA naiste 2023. aasta korvpalli Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri alagrupid. Eesti naiskond hakkab suurturniirile pääsu eest võitlema Kreeka, Suurbritannia ja Portugaliga.

Koondise peatreener Kaspars Majenieks jäi loosiga rahule ning ootab mänge põnevusega. "Nagu ütles Novak Djokovic: "Not too bad." Suurbritannia on väga tugev vastane, Kreeka ja Portugaliga mängud saavad olema huvitavad. Kahtlemata ootavad meid ees heal tasemel ja põnevad mängud. Olen meie alagrupivastastega rahul ja loodan, et ka publik pääseb saali omadele kaasa elama," kommenteeris lätlane.

 

Kokku kümne alagrupi võitjad ja neli parimat teise koha naiskonda teenivad koha finaalturniirile. Kokku võtab suurvõistlusest osa 16 naiskonda, lisaks veel korraldajamaad Iisrael ja Sloveenia, kes samuti valiksarjast osa võtavad. Kui neist kumbki peaks 14 parema sekka pääsema, saavad edasi ka paremusjärjestuses järgmine naiskond või naiskonnad.

 

2023. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniir mängitakse kolmes aknas: käesoleva aasta 11.-14. novembrini, tuleva aasta 24.-27. novembrini ja 2023. aasta 4.-27 veebruarini. 

 

 

Sulge

Ülekanded