Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Siim Raudla. Foto: Siim Semiskar.

Siim Raudla: meile tõi edu 3x3 formaadi tundmine

30.08.2021

Eesti U18 vanuseklassi noormeeste 3x3 korvpalli rahvuskoondis tegi Ungaris peetud FIBA maailmameistrivõistluste turniiril vägeva esituse ja võitis USA järel hõbeda. Koondise peatreener Siim Raudla andis täna hommikul Basketile intervjuu, kus jagas esimesi emotsioone ja mõtteid.

Palju õnne, Siim! Kas nüüdseks on juba hõbemedali võitmine päriselt kohale jõudnud?

 

Aitäh! (Häälest on kuulda, et noortele on platsi äärest kõvasti õpetussõnu jagatud.)Tegemist on küll noorteturniiriga, aga kui tihti Eestile neid suurvõistluste medaleid ikka tuleb. Loomulikult on poiste üle väga hea meel! 

 

Millised olid esimesed emotsioonid pärast eilset finaalmängu USA vastu?

 

Pärast finaalikaotust tõmbab alati pisut masti maha. Tegelikult kestsime pool mängu päris ilusti ja asjad toimisid. Läksime ühel hetkel oma distsipliinist välja ja kohe karistati ära. 

 

Natuke läks aega mööda ja kui juba autasustamiseni jõuti, siis tulid positiivsed emotsioonid tagasi.

 

Oled 3x3 korvpallis väga kogenud nii mängija kui treenerina. Kuidas hindad tänavuse U18 MM-i taset?

 

Tase oli ilmselgelt kõva. Sellest mööda vaadata ei saa. Kolleegidega sai ka räägitud, et meie alagrupp (USA, Sloveenia, Eesti, Läti, toim.) oli sisuliselt surmagrupp. Sloveenia, keda me alagrupis võitsime oleks võinud vabalt ka medalil olla. Meie tabelipool oli selgelt tummisem kui teine. Kui ikkagi USA-l on mees, kes järgmisel aastal on tõenäoliselt NBA drafti esimene esimene valik ja kaks venda veel, kes peaksid drafti esimeses ringis kaubaks minema, siis see räägib taseme kohta nii mõndagi. Ma olen 3x3 maailmas sees olnud kümme aastat ja tean kui kõva see poiste sooritus on. 

 

Mis oli tänavu Eesti koondise peamine tugevus? 

 

Ma arvan ikkagi, et selle formaadi tundmine. Naljaga pooleks julgen öelda, et me õpetasime veerandfinaalis dominikaanlased seda formaati mängima, poolfinaalis õpetasime egiptlased seda mängu mängima, kahjuks finaalis ameeriklasi ei õnnestunud õpetada seda mängu mängima. (Naerab.) Aga midagi pole teha, vastastel oli füüsilist jõudu ja oskusi nii palju rohkem. Ilma mängu tundmata võitsid nad meid ausalt ära. Andsime kõva lahingu, aga vastane oli lihtsalt parem. Taktika ja oma mängust kinnipidamine algusest lõpuni oli see, mis lõpuks tulemuse tõi. 

 

Milline on sinu arvates 3x3 korvpalli tulevik Eestis? Noorte tase on nii poiste kui tüdrukute seas hea. 

 

Juba mõnda aega on räägitud profitiimi loomisest. Loodan, et mingil hetkel saab see ka ära tehtud. Ma loodan, et tänavu MM-il osalenud poisid mängivad 3x3 korvpalli edasi. See sünergia, mis selles formaadis on hästi oluline, oli sellel pundil olemas. Üksteise tundmine väljakul ja keemia väljaspool võistlusareeni oli hea. Lõpuks oli tegemist aga noorte võistlusega ja meeste korvpallini on veel pikk tee minna, aga selline alusvundament selle võistkonna näitel on täitsa olemas. Kui selle satsiga saaks mitu head aastat tööd teha ja poisid kasvataks rohkem liha luudele, siis sellest satsist võiks päris hea tiimi meisterdada. 

 

3x3 hooaeg ei ole Eesti koondiste jaoks veel läbi. Ees ootab meeste EM-finaalturniiri ja U17 EM.

 

Täpselt nii, kaks suurturniiri on veel ees. Nagu sa häälest kuuled, siis praegu väga hästi ei ole, aga tuleb edasi panna. Õnneks abitreener Priit Vene on ka olemas, päris üksi džunglis ei pea möllama. 

 

Meeste 3x3 Euroopa meistrivõistlused toimuvad 10. - 12. septembrini Pariisis. Eesti kuulub B-alagruppi koos Sloveenia ja Poolaga. U17 EM leiab aset 17. -19. septembrini Portugalis, Lissabonis. Eesti osaleb seal noormeeste võistkonnaga. 

 
Sulge

Ülekanded