Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Foto: Siim Semiskar.

Eestil tuleb MM-valiksarja rinda pista Saksamaa, Iisraeli ja Poolaga

31.08.2021

Täna loositi Šveitsis Miesis 2023. aasta korvpalli MMi valiksarja alagrupid. Eesti kuulub D-alagruppi koos Poola, Saksamaa ja Iisraeliga.

"Vähemalt ei tulnud Itaalia või Venemaa. Tahtsin, et saame mängida uute vastastega. Siis saame paremini aru, kus me oleme ja see annab meie mängijatele rohkem võimalusi arenemiseks," kommenteeris vahetult pärast loosimistulemuste selgumist Eesti koondise peatreener Jukka Toijala. 

 

"Tegemist ei ole kõige kõvema alagrupiga, aga kui olla seitsmendas loosipotis, siis on selge, et midagi lihtsat ei tule," lisas soomlane, kelle sõnul on koosseisu komplekteerimise mõistes kõige paremas seisus Poola. "Neil on üks Euroliiga mängija ja tõenäoliselt saavad nad kõiki teisi tippmängijaid valikmängudes kasutada. Usun, et nemad saavad kokku kõige ühtlasema koosseisu. Saksamaa on näidanud, et saavad ilma Dennis Schröderita ka hakkama, aga neil tuleb uus peatreener, Henrik Rödl meeskonna eesotsas enam ei jätka. Iisraeliga on Eesti varem mänginud ja on kenasti hakkama saanud, aga vaatame, milline nende koosseis lõpuks on. Näiteks Euroliiga klubi Maccabi on läbi aegade olnud vastutulelik ja lubanud mängijaid koondise juurde."

 

MM-valikmängudega tehakse algust käesoleva aasta novembris ja kokku mängitakse kvalifikatsiooni kuues aknas:

 

22.-30. november, 2021

21. veebruar - 1. märts, 2022

27. juuni - 5. juuli, 2022

22.-30. august, 2022

7. -15. november, 2022

20.-28. veebruar, 2023

 

Kõikide vastastega kohtutakse nii kodus kui võõrsil. Eesti koondis peab siis MM-sarjas jätkamiseks tulema alagrupis kolme parema hulka. Kui seda suudetakse, jätkatakse teisel etapil mängudega C-grupist tuleva kolmikuga - ehk peatreener Jukka Toijalal võib reaalselt avaneda võimalus juhendada Eestit oma kodumaa Soome vastu.

 

Alagrupid: 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ASG 2022 kandideerimine