Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor

Korvpallurite kehalise ettevalmistuse õpikud said eestikeelse tõlke

01.09.2021

Eesti Korvpalliliidu eestvedamisel tõlgiti eesti keelde kaks korvpallialast õppe/treeningmaterjali: Brian Cole`i ja Rob Panariello “Korvpallianatoomia” ning Javair Gilletti ja Bill Burgose “Jõutreening korvpallis”. 

 

Raamatute tõlkimise projekti vedanud Eesti Korvpalliliidu treenerite koolituste koordinaatori Indrek Visnapuu sõnul on teoste näol tegemist väga vajalike materjalidega kõikidele korvpallitreeneritele.

 

“Meil on hea meel, et tänasel teadmiste päeval saame eesti keeles esitleda kahte väga kasulikku korvpallialast õppematerjali. Tänapäeva korvpall on niivõrd atleetlik ja üldkehalise ettevalmistuse pool on äärmiselt oluline. Need raamatud on spetsiifiliselt korvpallimängule suunatud, väga heade selgituste ja visuaalidega. Eesti keeles pole sellist materjali pikka aega avaldatud.” 

 

Visnapuu lisab, et materjalid sobivad igas vanuses ja igal tasemel korvpallurite kehalise ettevalmistuse arendamiseks. “Teosed on suhteliselt värsked ja paljude tuntud korvpallurite ja treenerite seas hinnatud. Tahan siinkohal tänada Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutust, Saima Kuud, Anu Rooseniitu, Jan Garshneki ja Raigo Toompuud. Samuti teisi eriala spetsialiste, kes nõustasid projekti erinevates etappides. Ilma teie panuseta poleks nende raamatute eesti keeles ilmumine võimalikuks saanud. ” 

 

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Jukka Toijala usub samuti, et tegemist on väga kasulike materjalidega. “Korvpall läheb iga aastaga järjest kiiremaks ja jõulisemaks. Vaadates sel suvel meie noortekoondiste esitusi, siis ka seal muutub mäng järk-järgult füüsilisemaks. Kindlasti on alapsetsiifiline kehaline ettevalmistus valdkond, mida ei saa alahinnata. Antud raamatud annavad treeneritele vajalikud tööriistad, mida mängijate arendamisel rakendada.”

 

Teiste seas on raamatutega tutvunud ka viimaste aastate Eesti üks edukamaid korvpallureid Kristjan Kangur. “Tänapäeva korvpalli lahutamatu osa on atleetlikkus. Nendes raamatutes on olemas kõik vajalik, et selleni jõuda.” Lisaks pidasid oma kogemustest raamatute vajalikkust toetada Merike Anderson, Maik-Kalev Kotsar, Priit Lehismets ja Kaspar Rõivassepp.

 

Lisaks antud raamatute tõlkimisele on korvpalliliit võtnud eesmärgiks varasemast enam panustada erinevate materjalide kättesaadavusse. Basketi kodulehe treenerite alalõiku on täiendatud mitmete kasulike materjalidega. 

 

“Meie eesmärk on koondada erinevad õppe- ja koolitusmaterjalid ühte kohta, et treeneritel oleks materjalidele lihtne ligipääs.”

 

“Korvpallianatoomias” tutvustatakse korvpalli mängimiseks vajalikke kehalisi võimeid ja nende seost optimaalse sooritusvõimega. Teos sisaldab üksikasjalikke harjutuste kirjeldusi koos värviliste anatoomiliste joonistega, mis aitavad omandada selliseid oskusi nagu tugeva  positsiooni saavutamine, hüppevõime parandamine, kiirema esimese sammu võtmine ja kiirenduse suurendamine.

Raamatu “Jõutreening korvpallis” eesmärk on pakkuda teaduslikele selgitustele tuginedes treeneritele ja jõutreeningu professionaalidele vahendeid üldkehalise ettevalmistuse kujundamiseks, mis omakorda täiustaksid jõu rakendamist korvpalliväljakul. 

 

Raamatud on PDF kujul kättesaadavad siit!

 

 

 
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23