Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Leemet Böckler, 2019/2020 TalTech Foto: Siim Semiskar

Matthias Tass ja Leemet Böckler jahivad USA-s koos võite

24.09.2021
Matthias Tass tahab enda viimasel hooajal USA üliõpilaste liigas võita ja Leemet Böckler teda kui meeskonnakaaslast aidata, edastab Korvpall24.geenius.ee
Kolm hooaega üliõpilasliiga NCAA kõrgemas divisjonis Saint Mary’s Gaelsi värve kaitsnud 22-aastane Matthias Tass rääkis suvel enne ärasõitu Californiasse portaalile Korvpall24.geenius.ee: "Mina teen kõik, et aidata meeskonnal võita. Kas see siis tähendab punktide viskamist, söötude andmist või hoopis midagi muud. Sooviksin viimasel aastal siit liigast mingil moel ikka võitjana lahkuda. Meil on ütlus, et jäta meeskond paremasse olukorda, kui nad enne sinu tulekut olid."
 
Audentese spordigümnaasiumis korvpalliharidust saanud Tass osutas ka individuaalsete oskuste arendamisele: "Suur rõhk on olnud individuaalsetel trennidel ning see on aidanud mul mängijana areneda." 
 
Möödunud hooajal kuulus 208 cm pikkune Tass kõigis 24 liigamängus algviisikusse. Tema keskmised mängunäitajad olid 10,9 punkti ja 5,3 lauapalli, ta oli meeskonna parim visete blokeerija (20) ja paremuselt teine tulemuslike söötude andja (40). Tema teist hooaega suure lombi taga pärssis 2019. aasta jõulude eel saadud põlve ristatisideme vigastus.
 
Saint Mary’s Gaelsi rivistuses jookseb taas väljakule Leemet Böckler, kelle debüüthooaeg üliõpilasliigas lõppes treeningul saadud jalavigastuse tõttu. Böckler rääkis intervjuus portaalile Korvpall24.geenius.ee, kui hea on meeskonnas toetuda rahvuskaaslasele: "Matthias juba sealse vana olijana on mulle kohe algusest olnud tugisüsteem ja mina siis, nii palju, kui saan, proovin teda palliplatsil vastu aidata."
 
Enne traumat kaheksas mängus osalenud Böckler lisas: "Uuele hooajale vastu minnes tean, et ootan endalt palju ning ka treener tahab, et saaksin üheks vedavaks mängijaks."
 
Böckleri aktsiad meeskonnas olid juba enne traumat kõrged. Detsembri esimesel nädalal valiti 198 cm pikkune tagamängija Lääneranniku konverentsi nädala parimaks esimese aasta korvpalluriks. Nicholls’i kolledži korvi viskas ta 8 ja Texas Southerni vastu kodumeeskonna kõige resultatiivsemana 20 punkti. Ta oli tõusnud meeskonna täpseimaks kolmepunktiviskajaks (42,3%).
Sulge

Ülekanded