Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Anna Gret Asi. Foto: Siim Semiskar

Anna Gret Asi valmistub esmahooajaks USA üliõpilasliigas

12.10.2021

Üks Eesti naiste korvpalli suuremaid talente, 19-aastane Anna Gret Asi hakkab mängima Arizona ülikooli eest USA üliõpilasliigas NCAA.

 

Eesti koondise värve kaitsnud 178 cm pikkune Asi ütles Korvpall24 portaalile antud intervjuus, et on kevadel NCAA finaali jõudnud Arizona naiskonnaga harjutades mõistnud: "Kiirused ja jõud on täiesti teised võrreldes Eestiga. Trenni teeme päris kõvasti, aga eelhooaeg on veel ees, mis peaks olema füüsiliselt päris raske. Jõusaalis on kõvasti rassitud ja jõudu on juurde tulnud. Ees ootab iga päev endast 110% andmine, enda koha eest võitlemine ja positiivse suhtumise hoidmine."

 

Arizona ülikooli naiskond jõudis kevadel esimest korda NCAA finaali, kus kaotati Stanfordi ülikoolile 53:54.

Arizona Wildcatsi tagamängijad on USA korvpallurite kõrval ka Kanada koondist esindanud Shaina Pellington, kes kogus NCAA finaalis 15 punkti ja 7 lauapalli, samuti jätkab Arizona ülikoolis Hispaania noortekoondistesse kuulunud Helena Pueyo.
  
Anna Gret Aasi sõnul pole keegi nii domineeriv, et tema tagant oleks võimatu silma paista: "Võtan päev korraga ja teen isikliku arengu jaoks kõik endast oleneva."

 

Pikemalt saab kevadel Tartu Ülikool/Kalevi naiskonna Eesti meistriks viinud Asi mõtteid lugeda Korvpall24.geenius.ee.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents