Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Anna Gret Asi. Foto: Siim Semiskar

Viis noort korvpallurit pälvisid riikliku spordistipendiumi

12.10.2021

2021. aasta teiseks poolaastaks eraldatud riiklikku spordistipendiumi saavad Markus Heinakroon, Oliver Pere, Markus Ladoga, Ken-Martti Reinart ja Anna Gret Asi.

 

Riikliku spordistipendium 2021. aasta teiseks poolaastaks määras kultuuriministeerium 81 sportlasele kogusummas 68 040 eurot. Igaüks saab 840 eurot.

 

Kõik neli korvpallurit on näidanud sportlikku arengut ja silmapaistvaid tulemusi. Markus Heinakroon, Oliver Pere, Markus Ladoga ja Ken-Martti Reinart teenisid 3x3 korvpalli U18 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel hõbemedali.

 

Juba 15-aastasena esimest korda Eesti koondise värve kaitsnud Anna Gret Asi aitas möödunud hooajal Tartu Ülikool/Kalevi naiskonnal võita nii Eesti meistri tiitli kui ka karika. Ta esindas Eestit Tokyo olümpiamängude 3x3 korvpalli kvalifikatsiooniturniiridel. Tänavusest hooajast alates kaitseb 19-aastane tagamängija Arizona ülikooli värve USA üliõpilasliigas NCAA.

 

Anna Gret Asi osales 2019. aastal NBA piirideta korvpalli (Basketball Without Borders) Euroopa talendilaagris, kus ta valiti  kõige väärtuslikumaks mängijaks. 2020. aastal osales ta NBA ja FIBA piirideta korvpalli ülemaailmses talendilaagris, kus ta valiti tähtede rivistusse ja krooniti parimaks kolmepunktiviskajaks.

 

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. Stipendiumi määramisel arvestati eelkõige olümpiaalade rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel saavutatud tulemusi, vastava spordialaliidu seisukohti ning sportlase professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide realiseerimisse.

 

Sulge

Ülekanded