Greeta Üprus. Foto: Oaklands Wolves WBBL Facebook

Eestlannad Euroopa liigades: Greeta Üprus ja Janne Pulk tõusid oma kodunaiskonna liidriks

18.10.2021
Ülevaade Suurbritannias, Hispaanias, Saksamaal, Itaalias ja Prantsusmaal pallivate Eesti naiskorvpallurite mängudest.
Greeta Üprus mängis Oaklands Wolvesi värvides Suurbritannia kõrgliigas suurepäraselt, kui võõrsil kaotati lisaajal 78:87 Nottinghami Wildcatsile. Algviisikus väljakule tulnud eestlanna viskas võistkonna parimana 22 punkti, kogus kolm lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja kolm vaheltlõiget, kirjutas Korvpall24.geenius.ee.

Janne Pulk tõi Itaalia teises liigas San Giovanni Valdarno võidumängus 60:51 võõrustaja Capri naiskonna üle oma koduklubi parima korvikütina 13 punkti.

Hispaania kõrgliigas kaotasid Kadri-Ann Lass ja Bembibre kodusaalis 52:85 Promete Campusele. Algviiskus väljakule tulnud eestlanna kogus 4 punkti ja 5 lauapalli. Lassi keskmised statistikanäidud tänavusel hooajal on 34 minutit, 10 punkti, 6,2 lauapalli ja 1,2 resultatiivset söötu. Bembibre on kaotanud kõik viis kohtumist.

Saksamaa kõrgliigaklubi Keltern kaotas möödunud neljapäeval kodusaalis peetud Eurocupi avamängus Londoni Lionsile 78:81. Eesti koondise kapten Mailis Pokk jõudis kuue minuti jooksul koguda 5 punkti ja 3 lauapalli ning tema +/- näitaja +5 oli naiskonna parim. Nädalavahetusel jäi Keltern koduliigas alla Hannoveri naiskonnale 86:89.

Prantsusmaa tugevuselt teises liigas võitsid Maaja Bratka ja Champagne Basket kodusaalis 74:72 seni kaotuseta püsinud Chartres' esinduse.