Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Maik-Kalev Kotsar. Foto: Hamburg Towers Facebook

Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers kaotas EuroCupil debüteerides

19.10.2021
Hamburgi Towers alistus EuroCupi mängus Belgradi Partizanile 97:106.
Kotsar panustas Partizani ülekaalu tähe all kulgenud kohtumises koduklubi kasuks 24 minutiga 14 punkti, 2 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.
 
Viimasel veerandil alustas Saksa meeskond 22-punktilises kaotusseisus visa tagaajamist. Periood võideti 31:18, eestlase arvele kanti 8 punkti.
 
Hamburgi meeskonna peatreener Pedro Calles polnud tulemusega rahul, samas tõstis ta esile hoolealuste võitluslikkust: "See polnud mitte üksnes klubile esimene EuroCupi mäng, vaid ka peaaegu kõikidele mängijatele ja mulle kui peatreenerile."
 
Arvukate tiitlitega pärjatud Partizani peatreeneri Željko Obradovići  sõnul mängisid mõlemad meeskonnad suurepäraselt ja ta tänas võõrustajaid võitluslikkuse eest: "Me mängisime kolm veerandit väga hästi. Edaspidi valmistume aga teadmisega, et Hamburg ei anna iial alla."

 

24-aastast Kotsarit tutvustati mängu eel EuroCupi kodulehel kui tavaarusaama järgi ebatüüpilist keskmängijat, kelle täpsed söödud ei tohiks üllatada, sest enne kasvuspurti hilisemas teismeeas oli ta mängujuht.

 
Debüüthooajal Saksamaa kõrgliigas panustas Kotsar Hamburgi Towersi kontosse 36 mängus keskmiselt 14,8 punkti, 6,6 lauapalli, 1,7 söötu ja 1,1 vaheltlõiget. Esimest korda play-offi jõudnud Towers tagas ühtlasi koha EuroCupil, mis mõjutas ka 211 cm pikkuse Eesti koondislase otsust jätkata karjääri tuttavaks saanud meeskonnas.
 
"See mängis tohutu suurt rolli," lausus Kotsar. "Pärast head hooaega Saksamaal oli järgmine loogiline samm rahvusvahelisel turniiril mängimine ja kui sai selgeks, et Hamburg osaleb eurosarjas, leidsin, et see on mulle suurepärane koht. Polnud mingit põhjust lahkuda ja minna mõnda teise EuroCupi meeskonda, mille olukorda ma ei tunne."
 
Kotsar lisas, et EuroCup on väga hea areen: "Olen põnevil ja tean, et kõik meie meeskonnaliikmed on põnevil."
 
 
"MULLE MEELDIB, KUI SAAN MÕJUTADA MÄNGU"
 
Loos meenutati, et Kotsar omab rahvusvaheliste turniiride kogemust Eesti koondise liikmena nii noorteklassis kui ka meeste tasemel. Ta aitas sinimustvalgete meeskonnal jõuda 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile.
 
Ka pole Kotsarile midagi uut suure publikuhulga ees mängimises. 2017. aasta USA üliõpilasliiga NCAA Final Fouri ajal Phoenixis elas kaasa 77 000 pealtvaatajat. Esimest korda Final Fouri jõudnud Lõuna-Carolina ülikooli meeskonnas Gamecocks oli osa ka eestlasel. Turniiri varasematel etappidel konkureeris Lõuna-Carolina meeskond kuulsal New Yorgi areenil Madison Square Gardenis.
 
Kotsar rääkis, et hämmastavalt hea oli Madison Square Gardenis võidu üle rõõmustada, mängimist 77 000 pealtvaataja ees Phoenixis pidas ta aga kogemuseks, mida ei vahetaks millegi vastu. 
 
14-aastasena oli Kotsar vaid 177 cm pikkune ja tegutses mängujuhina. Kasvuspurt algas kümnendas klassis.
 
Ta rääkis, et järk-järgult sai temast väike ääremängija ja USA-s ülikooli astumiseks valmistudes tegutses ta esimest korda suure ääremängija positsioonil. 
 
"Ülikoolis mängisin peamiselt number nelja ja vahel ka number viite. Hamburgis olen number viis. Tunnen, et palju tuleb veel õppida, aga see on huvitav kogemus," lausus ta.
 
Kotsarile meeldib tsentri rollis kõige enam tõik, et  tänu sellele on ta rohkem mängu kaasatud. Ta rääkis, et tuleb kogu aeg panna katteid või tegutseda kaitses katete vastu, nii väike kui ka suur ääreründaja pigem ootavad nurgas oma võimalust. "Mulle meeldib, kui saan mõjutada mängu," lisas ta.
 
Mängujuhi praktika õpetas Kotsarile väljakunägemist ja palliga tunneb ta ennast mugavalt.
 
 
 
 
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ASG 2022 kandideerimine