Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
FIBA Eurobasket 2015 võidutrofee jõuab Tallinnasse kahe-kolme paiku öösel.

FIBA Trophy Tour on kolmapäeval Eestis

19.05.2015

Euroopa meistri tiitliga koos võidetav Nikolai Semaško nimeline trofee jõuab homme, 20. mail Eestisse. EM-i karikas külastab enne Euroopa meistrivõistlusi kõiki võistlevaid riike, alustades enda tuuri Riiast ja lõpetades 30. augustil Saksamaal Kölnis.

Praegune EM-i karikas on kasutusel alates 1995. aastast, olles nime saanud Nikolai Semaško (1907-1976) järgi, kes kuulub FIBA kuulsuste halli.

 

Karikas on valmistatud Saksamaa kullassepa Günter Schoebeli poolt, olles kaetud kulla ja hõbedaga ning dekoreeritud 24 juveeliga.

 

Homme on korvpallifännidel võimalik karikat näha Alexela Meistriliiga 4. finaalkohtumisel Saku Suurhallis, kus FIBA trofee toovad korvpallimekas lavalaudadele kaks meie legendaarset Euroopa meistrit – Priit Tomson ja Aleksei Tammiste.

 

Septembrikuine EM-finaalturniir Riias on Eesti spordielu aasta suurim magnet. Ükski teine spordisündmus ei ole toonud kokku nii paljusid eestlastest spordisõpru. Riias on viiel mängul eestlaste poolt tänase seisuga täidetud 24 000 kohta.

 

FIBA-l on Lätis oluline kohal olla just tänavu, sest esiteks möödub esimesest EM-finaalturniirist (toimus Genfis) 80 aastat ning tol 1935. aastal võitis kõige esimese trofee just Läti. Eesti osales teisel korral (1937), olles viies.

 

Riias eile toimunud trofeeüritusest näeb fotosid SIIT.

 

20. mai ning Kalev/Cramo-TÜ/Rock finaalseeria kontekstis väärib lisaks esiletõstmist, et esimene Eesti meister selgus täpselt 90 aastat tagasi – 1925. aastal ning Eesti korvpalli 95. sünnipäev on samuti kohe - kokkuleppeliselt 7. juunil.

 

Neljapäeva hommikul lennutatakse trofee FIBA töötajate abil Münchenisse, kus asub FIBA peakorter, sealt edasi liigub karikas järgmiseks Islandile.

 

EM-võidukarikas ja maskott Frenkie täna hommikul Raadio Uuno hommikueetris, kohal oli ka EKLi peasekretär Keio Kuhi.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents