Maaja Bratka. Foto: Champagne Basket Facebook.

Kadri-Ann Lass ja Maaja Bratka paistsid silma Euroopa liigades

26.10.2021

Välisliigades mängivatest Eesti naiste koondise liikmetest tõusid esile Kadri-Ann Lass ja Maaja Bratka, kirjutas Korvpall24.geenius.ee.

Lass kerkis kodunaiskonna Bembibre liidriks, kui Hispaania kõrgliigas kaotati kodusaalis 62:66 Leganesi naiskonnale. Algviisikus mänginud eestlanna kogus 36 minutiga 14 punkti (kahepunktivisked 3/9, kolmepunktivisked 2/4, vabavisked 2/2), võistkonna parimana 7 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu.

Lassi keskmised statistilised näitajad kuues kaotatud kohtumises on 10,7 punkti, 6,3 lauapalli ja üks resultatiivne sööt.

Bratka panustas Prantsusmaa teises liigas kodunaiskonna Champagne Basketi 83:77 võidumängus Montbrisoni esinduse üle 28 minutiga 16 punkti (kahepunktivisked 7/9, vabavisked 2/2), parima lauavõtlejana 6 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget.

Bratka keskmised statistilised näitajad viies kohtumises on 14 punkti, 5,8 lauapalli ja 1,8 resultatiivset söötu. Champagne Basketil on kirjas neli võitu.

Janne Pulk osales San Giovanni Valdarno 76:62 lõppenud võidumängus kodusaalis Vigarano vastu 32 minutit, ta kogus 7 punkti, 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu.

Eestlanna keskmised statistilised näitajad kolmes kohtumises on 9,3 punkti, 1,7 lauapalli ja üks resultatiivne sööt. Tema koduklubi on kõik kolm mängu võitnud.

Greeta Üprus teenis Oaklands Wolvesiga Suurbritannia kõrgliigas kodusaalis 48:73 kaotuse Sevenoaks Sunsilt. Algviisiklasena kogus eestlanna 31,5 minutiga 7 punkti, hankis 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja 2 viskeblokeeringut.

Üpruse keskmised statistilised näitajad kolmes kohtumises on 14,3 punkti, 3,7 lauapalli, 1,3 resultatiivset söötu ja 1,7 vaheltlõiget.

Mailis Pokk jäi Saksamaa kõrgliigaklubi Kelterni värve kaitstes pealtvaatajaks. Nädalavahetusel jäädi 75:80 alla Freiburgi esindusele. Möödunud nädala keskel alistus Keltern ka FIBA Eurocupi sarjas võõrsil tulemusega 59:61 Belgia naiskonnale Castors Braine.