Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Anna Gret Asi. Foto: Siim Semiskar

Anna Gret Asi debüteeris Arizona ülikooli naiskonnas 6000 fänni ees

29.10.2021
Anna Gret Asi osales Arizona Wildcatsi värvides USA üliõpilasliiga hooajaeelses võidukas näidismängus.
 

19-aastane tagamängija Anna Gret Asi sekkus NCAA kõrgeimas divisjonis osaleva Arizona Wildcatsi 84:25 võidumängus teise divisjoni kuuluva Eastern New Mexico Greyhoundsi üle vahetusmängijana ja tõi 14 minutiga neli punkti, võttis neli lauapalli, andis neli resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ning kaks isiklikku viga, edastas Korvpall24.geenius.ee.

 

Näidismängu Arizona Wildcatsi kodusaalis jälgis ligi 6000 pealtvaatajat.

 

Arizona ülikooli naiskonna peatreener Adia Barnes ütles mängu eel, et publik annab energiat: "Anna Gret, olles pärit Eestist, pole ilmselt varem enam kui ühe või kahe tuhande inimese ees mänginud. Väiksemates liigades on tavaliselt kohal ainult mõnikümmend pealtvaatajat. Seepärast hakkab tal siinoleku üle hea meel olema."

 

Kolmandat aastat USA-s õpinguid ja sportimist jätkav ning teist hooaega NCAA kõrgemasse divisjoni kuuluva Washington State Cougarsi värvides mängiv Johanna Eliise Teder on samuti osalenud näidismängus. 21-aastase eestlanna kodunaiskond alistas teise divisjoni kuuluva Saint Martin’s Saintsi 89:38.

 

Algviisiklane Teder panustas 20 minuti jooksul kuus punkti, kolm lauapalli, kaheksa korvisöötu ja ühe vaheltlõike.

 

Suvel enne USA-sse sõitu portaalile Korvpall24.geenius.ee antud intervjuus lausus Eesti koondise liige, et NCAA finaalturniirile 64 parema naiskonna hulka jõudnud Washington State Cougars üllatas eelmisel hooajal paljusid, seejuures alistati ka 25 parema sekka kuuluvaid võistkondi. 

 

"Kripeldama jääb märtsihulluse viimane kaotus esimeses ringis. Oleks tahtnud hooaja edukamalt lõpetada. Iseenda puhul jäi eelkõige kripeldama kohatine järjekindluse puudumine," ütles ta.

 

Teder lisas, et Eestis kasutati teda enamasti mängujuhina, Atlandi ookeani taga on ta tegutsenud viskava tagamängijana: "See on nõudnud veidi kohanemist ja teistmoodi panust minu poolt – olen rohkem viskama hakanud ning palli valdamist on vähem. Tuleb vaeva näha enesekontrolli ja kiirusega, et lohakaid ja ebaõnnestunuid otsuseid tuleks vähem."

 
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ASG 2022 kandideerimine