Maik-Kalev Kotsar. Foto: Hamburg Towers Facebook

Maik-Kalev Kotsari säravad sooritused aitasid Hamburgi Towersi võidule

30.10.2021
Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers alistas Saksamaa kõrgliigas Heidelbergi Academicsi.
Eesti koondise tugitala viskas tasavägises lõpuheitluses kaaluka korvi. Teda takistati vea hinnaga ja vabavise suurendas Hamburgi Towersi kahepunktiliseks kahanenud eduseisu ning kindlustas kodumeeskonnale võidu 81:75

Kotsar panustas 33 minuti jooksul 21 punkti, parima lauavõitlejana 8 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget. Ta tabas 12 kahepunktiviskest 9 ja efektiivsusnäit oli 30. Saksamaa kõrgliiga kodulehel toodi ta esile matši parima mängumehena.

Tasavägiselt kulgenud kohtumise teise veerandi avas Kotsari korv. Mõlemad meeskonnad tegid arvukalt pallikaotusi, kindlalt tegutsenud Kotsar ja Max DiLeo viisid kodumeeskonna poolajaks viie punktiga juhtima, 36:31.

Neli minutit enne matši lõppu valitses Kotsar ründelauas, saatis palli korvi ja tabas vabaviske seisuks 73:62. Külalised vastasid kahe kolmepunktiviskega, kuid 211 cm pikkuse eestlase tabamus hoidis edu. Towersi viimasest 11 punktist jäi tema arvele 8 ja lisaks andis ta lõpuheitluses resultatiivse söödu.

Kotsaril jäi oma Bundesliga rekordist puudu viis punkti, edastas Korvpall.geenius.ee. 26 punkti tõi ta 2. mail Crailsheimi vastu. Eesti keskmängija keskmised statistilised näitajad viies kohtumises on veidi enam kui 27 minuti jooksul 12,4 punkti, 6,4 lauapalli, 1,4 resultatiivset söötu, 1 vaheltlõige. Tema kahepunktivisete tabavusprotsent on 66.

Kotsari sõnul tegi meeskond väga head tööd: "Alati tuleb ette olukordi, kus mõnede otsustega ei nõustu, kuid me hoidsime meeskonnaga külma närvi ega lasknud ennast sellest heidutada,” edastas Korvpall24.geenius.ee keskmängija kommentaari Hamburgi Towersi kodulehelt.

Kotsari sõnul ei tohi hoolimata Towersi heast algusest kõrgliigas rahulolu tunda: "Peame võtma igat vastast tõsiselt ja pingutama, et ennast parandada. Iga päev on uus töö, treener ja mina teame seda. Ma ei ole endaga sada protsenti rahul, arenguruumi on veel."
Hamburgi meeskonna hispaanlastest peatreeneri Pedro Callese kommentaari vahendas Korvpall24.geenius.ee: "Meil oli keeruline nädal selja taga – pikk reis ja mõned mängijad rivistusest puudu. Me ei mänginud oma parimat korvpalli, aga hoidsime vastased alla 70 punkti, mis andis võimaluse võita."

Turniiritabelit juhib Bamberg nelja võidu ja ühe kaotusega, Hamburg ja Heidelberg on kogunud neli võitu ja kaks kaotust.