Henri Drell. Foto: Victoria Libertas Pesaro Basket Facebook

Kaspar Treier ja Henri Drell pidid tunnistama Itaalia kõrgliigas kaotust

01.11.2021
Itaalia kõrgliigas osaleva Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo kaotas võõrsil Milano Armanile ja Henri Drelli tööandja Pesaro Trentinole, edastas Korvpall24.geenius.ee.

Kuuest voorust kolm võitu saanud Sassari kaotas Euroliigas osalevale Milano meeskonnale 50:79. Algviisiklane Kaspar Treier kogus 13 minuti jooksul 5 punkti  (kahepunktivisked 0/2, kolmepunktivisked 1/1, vabavisked 2/2).

Eesti koondise liikme keskmised statistilised näitajad kuues kohtumises on 4,2 punkti ja 1,8 lauapalli.

Äsja Pesari peatreeneriks palgatud Luca Banchi andis Drellile viis mänguminutit, eestlane eksis ühel kahepunktiviskel, kui kodumeeskond alistus Trentinole 75:79. Pesaro jätkab ühe võiduga.

Eesti koondise ääremängija keskmised statistilised näitajad kuues kohtumises on 2 punkti ja 1,5 lauapalli.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia alistas Itaalia tugevuselt teises liigas kodusaalis Piacenza Assigeco 78:50. Eestlane panustas meeskonna neljanda võidu heaks 24 minuti jooksul 10 punkti (2 p 3/5, 3 p 1/6 ja vv 1/1), 3 lauapalli ja ühe vaheltlõike.

Teistest Itaalias mängivatest Eesti korvpalluritest jäi Kirill Koršunov Montegranaro koosseisus võõrsil 57:70 alla Teramo Rennovale. Algviisiklase Koršunov kogus 31 minutiga 10 punkti (2 p 2/2, 3 p 2/4) ja 5 lauapalli.

Mait Petersoni koduklubi Agrigento alistas kodusaalis Salerno 76:65. Eestlane startis algviisikus, tuues 16 minutiga 6 punkti (2 p 2/3, vv 2/2) ja 3 lauapalli.

Hugo Erkmaa teenis Taranto koossseisus kodusaalis 77:70 võidu Monopoli Lapientra üle. Eestlane panustas 32 minuti jooksul 5 punkti (2 p 0/2, 3 p 1/5, vv 2/2), 8 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.

Gregor Kuuba koduklubi Livorno Libertas 1947 alistas Itaalia tugevuselt kolmandas liigas Firenze All Food-Enicu 72:62. Eestlane viie minuti jooksul punkte ei visanud.

Erik Makke tegi kaasa veel madalamas liigas Piemonte Campuse meeskonnas, San Bernardole kaotati 78:85. Eestlase arvele jäi 13 punkti.

Itaalia U19 meistrivõistlustel aitas Karl Markus Poom Piemonte Campuse 74:61 võidule Derthona Basketi üle. Eestlane oli 19 punktiga meeskonna resultatiivseim.