Janne Pulk. Foto: Siim Semiskar

Eesti naiskorvpallurid kogesid välisklubides nii võite kui ka kaotusi

03.11.2021
Mailis Pokk rassis Saksamaal ja Maaja Bratka Prantsusmaal ning Janne Pulk panustas võitu Itaalias.

Mailis Pokk nautis võidurõõmu Kelterni Rutronik Starsi koosseisus Saksamaa kõrgliigas, kui kodus alistati Göttingeni naiskond 77:48, edastas Korvpall24.geenus.ee

Möödunud kolmapäeval teenis Keltern FIBA Eurocupil kolmanda kaotuse, kui Tšehhimaal alistuti Brno Žabinyle 60:90. Algviisiklane Pokk kogus 30 minuti jooksul üheksa punkti, kaks lauapalli, kolm korvisöötu ja ühe vaheltlõike.

Maaja Bratka kodunaiskond Champagne Basket jäi Prantsusmaa esiliigas alla La Tronche Meylani esindusele 58:61.

Algviisiklase Bratka arvele kogunes 32 minutiga seitse punkti (kahepunktivisked 3/5, vabavisked 1/2), viis lauapalli, üks resultatiivne sööt, kolm vaheltlõiget ja üks blokeeritud vise.

Janne Pulk tegi koduklubi San Giovanni Valdarno Bruschi värvides hea etteaste, kui Itaalia esiliigas kaotati võõrsil La Spezia naiskonnale 57:67.

Eestlanna kogus 31 minuti jooksul kohtumise parimana 22 punkti (2 p 2/10, 3 p 6/8, vv 0/2) ja kaks lauapalli.

Greeta Üpruse koduklubi Oaklands Wolves kaotas Suurbritannia kõrgliigamängus võõrsil Sheffield Hattersile koguni 54:124, eestlanna ei osalenud.

Mailis Pokk, Janne Pulk, Maaja Bratka ja Greeta Üprus kuuluvad 2023. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri mängudeks valmistuva Eesti koondise 17 kandidaadi hulka, kelle seast peatreener Kaspars Majenieks valib esindustosina.

11. novembril kohtub Eesti koondis võõrsil Portugaliga ja 14. novembril Tallinna tehnikaülikooli spordihoones Suurbritanniaga.