Jaan Puidet. Foto: UEMC Real Valladolid Balloncesto.

Kotsar, Puidet ja Veesaar nautisid välisklubis võitu

08.11.2021
Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers alistas Saksamaa kõrgliigas külla sõitnud BG Göttingeni 83:46, edastas Korvpall24.geenius.ee.

Eesti koondise keskmängija Kotsar viskas 23 minuti jooksul 10 punkti (kahepunktivisked 4/6, vabavisked 2/2) ja hankis 6 lauapalli.

Viie võidu ja kahe kaotusega Saksamaa kõrgliiga tipus püsiva Hamburgi Towersi peatreener Pedro Calles õnnitles mängijaid, et võrreldes eelmise kohtumisega Eurocupil oli tehtud head tööd: "Aga tuleb mainida, et Göttingen eksis vabavisetel, mida nad tavaliselt tabavad paremini. Seega me ei saa kaitses loorberitele puhkama jääda. Siiski mängisime hästi. Me ei lasknud neil rünnakul rütmi kätte saada, saime ise tänu kaitsele ja kiirrünnakutele lihtsaid korve ja mängisime suurema energiaga. Lõpuks olidki need võidu võtmeks."

Saksamaa kõrgliigas võitis ka Janari Jõesaare koduklubi Bayreuth, teine võit tabelisse saadi võõrsil tulemusega 89:87 Heidelbergi üle. Eesti rahvuskoondise ääremängija jalavigastuse tõttu kaasa ei teinud.

Eesti rahvuskoondisse pürgiva Jaan Puideti koduklubi Real Valladolid alistas Hispaania tugevuselt teises liigas võõrsil Girona Basqueti 73:70, edastas Korvpall24.geenius.ee.

Algviisikusse edutatud Puidet kogus 30 minutiga 9 punkti (2 p 3/4, vv 3/3), 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike. Kasulikkuseteguriga (14) jagas ta koduklubis paremuselt teist kohta.

Puideti statistilised näitajad kuues kohtumises on 18 minutit, 5 punkti, üks lauapall ja 1,2 resultatiivset söötu. Tema kahepunktivisete tabavusprotsent on 69,2 ja korvirõnga on läbinud kõik kolm vabaviset.

Samuti Eesti rahvuskoondisse pürgiv Henri Veesaar mängis Hispaania tugevuselt neljandas liigas Madridi Reali juunioride värvides kasulikult, aidates koduklubi võõrsil 93:81 võidule Pozuelo üle.

Pingilt sekkunud 17-aastane Veesaar kogus 30 minutiga 12 punkti (2 p 4/4, 3 p 1/2, vv 1/2), 5 lauapalli.

Veesaare keskmised statistilised näitajad seitsmes mängus on 26 minutit, 11,6 punkti, 4 lauapalli ja 1,1 resultatiivset söötu. Tema kahepunktivisete tabavusprotsent on 78,4%.