Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kadrui Uiga (paremalt teine) on ka Ungari MMil rivis

U18 koondistele loositi 3x3 MM-vastased

21.05.2015

3x3 MM-võistlused U18 vanuseklassile peetakse juba uuni alguses Ungaris – 4.-7. juuni Debreceni. Paar päeva tagasi said eestlased teada alagrupivastased. Hõlpu ei ole.

MMile kvalifitseerus 24 meeskonda ja samaplju naiskondi. 24 tiimi on jagatud nelja alagrupi, seega peavad kõik võistkonna esialgu alagrupis viis kohtumist. Seejärel jätkuvad mängu playoff-süsteemis, alagrupist pääseb edasi neli paremat.

 

FIBA MM-promoklipis näeb ka kahte puhku eestlannasid - vaata SIIN.

 

Noormeeste U18 koondis loositi C-alagruppi koos 2013 a finalisti Prantsusmaa, väga tugeva Uus-Meremaa, Brasiilia, Türgi ja Vietnamiga. Noormeeste koondise moodustavad Ivalo Pajumets, Siim-Markus Post, Madis Soodla ja Sander Viilup.

 

FIBA.com koduleht toob välja, et neidude 2013 a MMi „suurim üllataja – finalist Eesti pannakse B-alagrupis proovile kahe tookordse veerandfinalisti – Prantsusmaa ja Hiina poolt“ ning lisaks kuuluvad alagruppi Guam, Uus-Meremaa ning Poola. Neidude koondise koosseisu kuuluvad Annabel Aer, Darja Dikalenko, Kadri Uiga ja Kätrin Varik.

 

*       *       *

2013 a MMil tegid Eesti neiud ajalugu ja võitsid hõbeda, kaotades finaalis USAle. Naiskonda kuulusid Trine Kasemägi (turniiri parimaid ja resultatiivsemaid mängijaid), Kadri-Ann Lass, Jane Svilberg ja Kristi Tamp.

 

Eesti neiud võitsid alagrupis neli vastast (sh Tšehhi) ning kaotasid ainsana Prantsusmaale – 8:10. Kaheksandikfinaalis võideti Bulgaariat 19:17, veerandfinaalis Suurbritanniat 15:4, poolfinaalis Itaaliat 14:3. USAle jäädi finaalis alla 12:21.

 

Noormehed (Joosep Indermitte, Maik-Kalev Kotsar, Sten Olmre) suutsid alagrupis võita seitsmest mängust vaid ühe (Katari) ning edasistele mängudele ei jõudnud.

 

*       *       *

Senine Eesti noormeeste parim tulemus 3x3 korvpalli maailmameistrivõistlustelt pärineb 2011. aastast, kui U18 koondis koosseisus Rait-Riivo Laane, Rauno Nurger, Kustas Põldoja ja Martin Paasoja sai Riminis toimunud MM-il kokkuvõttes neljanda koha.

 

Sprite 3x3 tänavakorvpalli eestvedaja Reigo Kimmel hindas loosimistulemusi Eesti koondiste vaatevinklist: „Kuuesest  alagrupist pääseb neli edasi ja Eestil on selleks suured šansid – mõlemal rindel. Küsimus on kõige rohkem selles, mitmendana koondised edasi saavad ja kellega playoffis kokku minnakse. Oleme mitu korda playoffis kohe USA vastu läinud. Mis puudutab 3x3 maailma tipptaset, siis noortes on lisaks USA-le kõvemat taset näidanud Uus Meremaa ja Argentiina.“

 

Alumisel pildil eelmise MMi hõbe - Eesti koondis autasustamisel.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents