Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Mikk Jurkatamm, Siim-Sander Vene, Jukka Toijala ja Rauno Nurger. Foto: Siim Semiskar

Eesti koondise tugitala Siim-Sander Vene: oma rahvas tõmbab meid käima

22.11.2021

Piletite ja reisipakettide müük 2022. aasta septembri alguses Milanos peetavale Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alagrupiturniirile algab reedel, 26. novembril. Kaks päeva hiljem ootab Eesti rahvusmeeskond kodupubliku tuge Iisraeli koondist võõrustades.

 

Eesti rahvusmeeskonna valmistumine Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks on juba alanud. 2023. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri mängudeks koondisse kutsutud 14 korvpalluri hetkeseisust saavad poolehoidjad ülevaate juba käimasoleval nädalal, kui 25. novembril kohtutakse Nürnbergis Saksamaaga ja 28. novembril Saku Suurhallis Iisraeliga.

 

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Jukka Toijala rääkis pressikonverentsil, et EM-finaalturniiriks valmistumisse kuulub ka koondise liikmete ja kandidaatide tegevus koduklubides nii Eestis kui ka välismaal, mida ta tähelepanelikult jälgib. Ta lisas, et algavas koondiseaknas kaitsevad sinimustvalgete esinduse au 14 korvpallurit, neist valib ta mängule 12 meest. Vigastuste tõttu või mõnel muul põhjusel seekordsest tiimist eemalejääjad püsivad koondise huviväljas.

 

Nii Saksamaa kui ka Iisraeli koondisega alustasid tööd uued peatreenerid. Treenerite taktikalise käekirjaga kavatsevad Eesti esinduse treenerid tutvuda, olulisemat infot annab koondise koosseis.

 

“Saksamaa ja Iisrael on väga tugevad vastased. Loodan, et ka meil on oma võimalused," lausus Toijala.

 

Eesti koondise tugitala Siim-Sander Vene sõnul on kõige tähtsam olla ühe asja eest väljas ja üksteist toetada: “Vanus ei mängi, mäng oleneb viiest mehest, kes on väljakul ja kuidas nad omavahel asjad käima saavad. Eesmärk on võita ja need, kes lähevad väljakule, peavad selle ära tooma.”

 

BC Kalev/Cramo keskmängija Rauno Nurger kandis ligi kuu aega põhitsentri koormat nii FIBA Meistrite liigas kui ka VTB Ühisliigas. Pealehakkamise tahe, mida 208 cm pikkuse korvpalluri esituses nägime 1. novembri võidumängus Saku Suurhallis Moskva CSKA üle, avaldasid nii kaaslastele, treeneritele kui ka publikule suurt muljet.

 

“Kuu aega põhikeskmängija rollis oli positiivne, sain end tõestada,” lausus Nurger, kelle mänguaeg Kamari Murphy vigastuspausi ajal oluliselt suurenes.

 

MM-valikturniiri mängudest jääb eemale Hamburgi Towersis leiba teeniv 211 cm pikkune Maik-Kalev Kotsar, kes taastub õlavigastusest.

 

“Tulemas on noor korvpallur Henri Veesaar, kes osales koondise sõprusmängus. Usun, et temast tõuseb tulevikus palju abi,” rääkis Nurger 17-aastasest Real Madridi juunioride esinduse liikmest, kes täiendab korvialuste meeste tsunfti.

 

TalTech/OPTIBET on pakkunud head arengukeskkonda 21-aastasele Mikk Jurkatammele, kes suviti on Eesti koondisega treeninud. Rahvusvaheliste tiitlivõistluste valiksarjas osalevasse meeskonda valiti 196 cm pikkune tagamängija esimest korda.

 

“Minu jaoks on 14 korvpalluri hulgas olemine suur au,” ütles Jurkatamm. “Suviti koondise treeningutel osaledes olen tundnud end mugavalt. Meeskonnas pole kedagi, kellega poleks koos harjutanud või kokku puutunud.”

 

Toijala rääkis meediaesindajatele, seal hulgas Delfile, et mängujuhi positsioon tekitab probleemi. Samuti osutas ta vajadusele leida ääremängija rolli täitjaid, sest üks koondise põhitegijaid, Saksamaa klubis Bayreuth palliv Janari Jõesaar ei saa samuti vigastuse tõttu kaasa teha.

 

Intervjuus ERR-ile ütles Toijala, et Jõesaar on musta töö tegija ja teda vajataks ka praegu. "Aga loodan, et nooremad võtavad vastustuse või keegi teine," lisas Eesti koondise peatreener.

 

 

MEIE RAHVAS. MEIE MEESKOND. MEIE VÕIMALUS

 

Heites pilgu järgmise aasta EM-finaalturniiri mängudele Milanos, osutas sealses korvpallis kaasa teinud Jurkatamm: Itaalia fännid toetavad oma meeskonda kõvahäälselt.

 

Varese meeskonnas mänginud Vene sõnul tekib saapamaa spordiareenidel tänu fännide tulisele kaasaelamisele äge õhkkond: “Võib oodata põnevat turniiri.”

 

Eesti Korvpalliliidu president Priit Sarapuu kutsus ka “keevaverelist eesti publikut” järgmise aasta septembri alguses Milanosse.

 

2015. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri ajal Riias oli kohal ligi 8000 Eesti fänni. Suurt ergutuskoori ootavad Eesti koondise liikmed ka Milanosse.

 

Road to Milano projektijuhi Oliver Lälli sõnul alustab 26. novembril EM-finaalturniiri reisipakettide müüki Eesti Korvpalliliidu koostööpartner Reisiekspert AS. Fänni jaoks on kogu info kogutud Piletitasku keskkonda.

 

“Piletitasku.ee keskkonnas on kogu info, mida Eesti koondisele kaasa elama sõita soovija vajab,” lausus tegevjuht Indrek Pohlak ja lisas, et järgmise suve puhkuseplaane tehes tasub võtta sihtkohaks septembri alguses Milano.

 

Eesti Korvpalliliidu president Priit Sarapuu kinkis Road to Milan esimesed fännisärgid koostööpartneritele, Piletitasku tegevjuhile Indrek Pohlakule ja Reisieksperdi juhile Sven Lõokesele.

 

Meie rahvas. Meie meeskond. Meie võimalus. Niisugused on Road to Milano juhtlaused.

 

“Rahvas tõmbab meid käima, eriti oma rahva ees mängimine ja eriti kodusaalis,” rääkis Vene.

 

 

Eesti Korvpalliliidu president Priit Sarapuu Road to Milan 2022 fännisärgiga, taamal Road to Milan projektijuht Oliver Läll. Foto: Siim Semiskar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23