Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Jukka Toijala. Foto: Siim Semiskar

Eesti koondise peatreener Jukka Toijala: sakslaste jaoks olid meie kaugvisked murekoht

25.11.2021

Jukka Toijala sõnul käis hoolealuste mäng Nürnbergis peetud 2023. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri avakohtumises üles-alla, aga nii tugeva meeskonna nagu Saksamaa vastu polnud võimalik 40 minutit ühtlaselt hästi tegutseda.

 

“Teadsime, et Saksamaal on füüsiliselt väga tugev võistkond," lausus Toijala pärast 69:66 võidu toonud tasavägist heitlust. “See polnud üllatus, et meie mäng ei läinud mingitel momentidel nii, nagu oleksime tahtnud. Teisel poolajal said meie korvpallurid juba rohkem teha seda, mida võidu heaks oli vaja.”

 

Kristian Kullamäe söödust sündinud Siim-Sander Vene korvi pidas Toijala üheks kohtumise otsustavaks momendiks. See tõi tabloole viigi 64:64, kui mängida jäi minut ja 45 sekundit..

 

“Vene oskab pukis (loe: korvi all) tegutseda. Kristian andis talle väga hea söödu ja Siim lahendas väiksema kaitsja vastu olukorra hästi ära,” lausus Toijala.

 

Kolmepunktivisete kõrget tabavusprotsenti (57,9) selgitas Toijala asjaoluga, et Eesti koondises on palju häid viskajaid: “Oluline on, kuidas pall rünnakul liigub ja et sööt jõuaks õigel ajal heal viskekohal mängija kätte. Sakslaste jaoks olid meie kaugvisked murekoht.”

 

Esimesel poolajal teenisid võõrustajad 10 ründelauapalli ja eestlaste 10 pallikaotust võimaldasid neil lihtsalt saada 13 punkti. Teisel poolajal suutsid Toijala hoolealused lauavõitluse võrdsustada.

 

“Lauavõitlus oli väga oluline teema. Teadsime, et kui see jääb 50 – 50, siis on võimalik tugevate Saksamaa korvpalluritega mängida,” ütles Toijala ja tõstis esile hoolealuste võitluslikkust.

 

Intervjuus Delfile ütles Toijala: "Neljandal veerandil muutsid nad oma kaitseplaani. Nad hakkasid kõiki katteid vahetama. Meil läks kohanemisega aega, kuni saime aru, mida peame tegema. Viiel-kuuel rünnakul ei saanud me aru, kuhu peab palli andma ja milliseid skeeme kasutama. Tuli ka väga lihtsaid pallikaotusi. Aga seda enam see näitab võistkonna… sisu – just, Soome sisu, see on õige sõna! – et võitlesime lõpuni ja saime magusa võidu kätte."

 

Mängujärgsel pressikonverentsil lausus Toijala: "Raske mäng, tean, kui raske on alustada uut perioodi nullist, nii et mõistan, mida peab treener Gordon Herbert läbi elama. Samas meil oli raske ennustada, mis stiilis nad mängivad. Oleme olnud pisut kauem koos, nii et teame veidi paremini, kuidas koos tegutseda. See oli Eesti korvpalli jaoks tähtis võit. Meie meeskonnas on mõned noored mehed, püüame ronida Euroopa korvpallis üles ja tänane õhtu oli meie jaoks hea."

 

Saksamaa koondise kanadalasest peatreener Gordon Herbert õnnitles eestlasi: "Avaldan tunnustust, nad viskasid äärmiselt hästi ja võitlesid väga hästi. Mõistagi valmistas mäng meile pettumuse. Teise poolaja alguses lasime visata palju kolmepunktiviskeid, kuid meie vahetusmehed tõid väljakule energiat. Kõhklesime rünnakul palju ega visanud eriti hästi. Ütlesin meestele, et jõuda sinna, kuhu tahad, pead sa läbima vastuseisu ja see teeb su tugevamaks. Arvan, et see grupp reageerib vastuseisule."

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23