Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Anete Elisabeth Adler. Foto: Facebook

Anete Elisabeth Adler jätkab korvpalluriteed USA-s Rhode Islandi ülikoolis

06.01.2022

199 cm pikkune Audentese spordigümnaasiumi abiturient Anete Elisabeth Adler võttis vastu kutse liituda USA ülikoolide liiga esimeses divisjonis osaleva Rhode Islandi ülikooli naiskonnaga.

 

Järgmisel hooajal Atlandi ookeani taha siirduv Adler ütles, et valis korvpalluritee jätkamiseks ja kõrghariduse omandamiseks Kingstonis asuva Rhode Islandi ülikooli, sest õppeasutuse treeneritega on juba tekkinud väga hea klapp: „Tunnen, et nende tööeetika ja eesmärgid sobivad mulle. Lähen sinna ootustega jätkata oma korvpallialast arengut ja jõuda karjääris nii kaugele kui võimalik.“

 

Anete Elisabeth Adler alustas treeninguid Keila Korvpallikoolis, kus tema esimene treener oli Kaisa Aatonen. Tallinnas Audentese Spordiklubis harjutas ta treener Andra Viirpalu käe all. Audentese spordigümnaasiumis juhendab Eesti rahvusnaiskonna tulevikulootust treener Marko Parkonen.

 

Parkoneni käe all G4S Noorteliiga võistkonnaga naiste esiliigas mängiva Adleri keskmised statistilised näitajad viies kohtumises on 20,5 minutit, 10,6 punkti ja 14 lauapalli.

 

Rhode Islandi ülikooli naiskonda Rams kuuluvad väljaspoolt Ameerika Ühendriike üheksa korvpallurit – viis Prantsusmaalt, üks Lätist, Portugalist, Iisraelist ja Kanadast. 198 cm pikkusel lätlannal Anna Dreimanel on käsil viimane tudengihooaeg.

 

Rhode Island Rams jõudis 1996. aastal NCAA esimese divisjoni finaalturniirile 64 naiskonna osavõtul.

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded