Siim-Sander Vene. Foto: Pallacanestro Varese Facebook

Siim-Sander Vene täitis võiduhoos Varese meeskonnas taas olulist osa

13.02.2022

Siim-Sander Vene kodumeeskond Varese Openjobmetis alistas Itaalia kõrgliigas lähirivaali Veneetsia Umana Reyeri 93:82.

Veneetsias peetud mängus algviisikus väljakule tulnud Vene kogus 30 minutiga 14 punkti, 3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Tema 10 kahepunktiviskest tabas 6 ja kahest vabaviskest kaks, viis kolmepunktiviset olid ebatäpsed.

Varese meeskond asus kolmandal veerandajal juhtima 63:49, ent võõrustajad kahandasid 11:0 spurtides vahe kolmele punktile. Viimast perioodi alustati külaliste juhtimisel 68:63.

Eduseisus 74:71 hankis Vene ründelauapalli ja eestlase söödust sopsas Giancarlo Ferrero kaare tagant. Seejärel tabas Vene kahepunktiviske, 79:74. Vahepeal hingetõmbeaega saanud Eesti koondise kapten tuli lõpuminutiteks väljakule tagasi ja tegi veel ühe korvi.

Varese Openjobmetis sai turniiritabelisse seitsmenda võidu ja jagab Veneetsia meeskonnaga 12.–13. kohta. Jaanuari algusest siiani, kui Vene on uuenduskuuri läbi teinud meeskonnas mänginud, on saadud neli võitu ja kaks kaotust.