Janari Jõesaar. Foto: Medi Bayreuth Facebook

Vaid ühel viskel eksinud Janari Jõesaar säras kodumeeskonna võidumängus Saksamaa kõrgliigas

17.02.2022

Janari Jõesaare koduklubi Medi Bayreuth alistas Saksamaa kõrgliigas võõral väljakul Oldenburgi 111:95.

Algviisiklane Jõesaar kogus ligi 27 minuti jooksul 24 punkti ja eksis vaid ühel viskel. Ta tabas kõik viis kahepunktiviset, viiest kolmepunktiviskest neli ja kahest vabaviskest kaks. Eesti koondise ääremängija kasseeris ka 8 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget. Tema efektiivsusarv oli mängu parimana koguni 37!

Jõesaar täitis olulist rolli teisel veerandajal, kui Bayreuthi korvpallurid rühkisid välja kaotusseisust ja asusid vaheajale minnes juhtima 57:47. 198 cm pikkune eestlane kogus kodumeeskonna etterebimise ajal 19 punktist 12.

Säravalt tegutses Jõesaar ka kolmandal veerandajal, kui tema tabamus suurendas edu 16-punktiliseks, 72:56. Ta hankis ligi kümne minuti jooksul viis lauapalli.

Medi Bayreuth asub 11 võidu ja 10 kaotusega turniiritabelis 10. kohal. 9. koha hõivanud Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburg Towersi matš Bambergiga lükkus vastasmeeskonnas levinud koroonaviiruse tõttu edasi.