Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Palliga Rauno Nurger. Foto: Hendrik Osula/FIBA

Eesti rahvusmeeskonna esindamine pakub Rauno Nurgeri jaoks klubihooajale hea vahelduse

17.02.2022

Eesti koondise keskmängija Rauno Nurger loodab, et 25. veebruaril peetavas maailmameistrivõistluste valikturniiri mängus Poolaga elab Saku Suurhallis kaasa maksimaalne arv korvpallisõpru.

 

BC Kalev/Cramo liikme Nurgeri sõnul pakub koondiseaken klubihooajale hea vahelduse ja tähtsate rahvusvaheliste tiitlivõistluste õhkkond loob teistsuguse tunde: “Juba on tekkinud ootusärevus, usun, et kõik koondisse kutsutud mängijad ootavad koondise mänge. Loodan, et meid tuleb toetama arvukalt pealtvaatajaid, kes täidavad tribüünil kõik istekohad, mis nende jaoks seekord on antud. Oleks väga tore, kui tuleks palju fänne.”

 

Nurgerit tuleb Saku Suurhalli toetama ka isiklik poolehoidjaskond – ema, abikaasa ja kolm vanemat venda. Vabariigi valitsuse otsuse järgi on erandkorras lubatud korvpallimängule 3360 pealtvaatajat.

 

208 cm pikkune Nurger täitis novembris peetud matšides Saksamaa ja Iisraeliga põhikeskmängija rolli. Hamburg Towersis palliv 211 cm pikkune Maik-Kalev Kotsar ei saanud vigastuse tõttu Eesti koondisega liituda.

 

MM-valikturniiri avamängus alistas Eesti Nürnbergis Saksamaa koondise 69:66. Nurger panustas 24 minuti jooksul seitse punkti ja kuus lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe viske.

 

Kolm päeva hiljem kaotas Eesti koondis kodusaalis Iisraelile 69:79. Nurger kogus ligi 18 minuti jooksul neli punkti, kaks lauapalli ja ühe vaheltlõike.

 

Vastutusel, mis tekib koduklubi või rahvusmeeskonda esindades, pole Nurgeri sõnul vahet. Ta valmistub tegutsema just sel määral, nagu meeskondlik taktika ette näeb. Seekord saab peatreener korvialuse jõuna kasutada ka Kotsarit, kes on teinud nii Saksamaa kõrgliigas kui ka EuroCupil ühtlaselt häid etteasteid.

 

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Jukka Toijala kutsus 21. veebruaril algavale treeningkogunemisele BC Kalev/Cramost peale Nurgeri veel Kristjan Kitsingu ja Martin Dorbeku.

 

BC Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers on Eesti koondislasi maailmameistrivõistluste valikturniiri eel mängitades pidanud silmas, et nende koormus ei läheks liiga suureks. Pärast Kamari Murphy vigastada saamist oktoobri alguses tuli Nurgeril tavapäraselt rohkem mängida, käsil olid heitlused nii FIBA Meistrite liigas, VTB Ühisliigas kui ka Paf Eesti – Läti korvpalliliigas. Seetõttu sai ta novembrikuu koondiseakna eel võimaluse kaht Paf Eesti – Läti korvpalliliiga kohtumist vahetusmeeste pingilt vaadata.

 

“Peatreener andis mulle kaks mängu vabaks, et saaksin end rohkem välja puhata,” ütles Nurger. “Teise mängu ajal jalad ja näpud vahetusmeeste pingil istudes juba sügelesid, tahtsin ka väljakule minna. Aga lisapuhkeaeg oli kindlasti vajalik.”
 

 

 

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa