Sander Raieste. Foto: Baskonia.com

Sander Raieste tegi Vitoria Baskonia värvides kiiduväärse etteaste Euroliigas

09.03.2022

Euroliiga kodulehel tõsteti esile Sander Raieste üllatuslikku etteastet – ta panustas Vitoria Baskonia võidumängus Istanbuli Anadolu Efesi üle oma väliskarjääri skoorirekordina 11 punkti.

Veidi rohkem kui 10 minutit mänginud Raieste tabas tulemusega 87:74 lõppenud matšis kõik neli viset, neist kolm kaare tagant. Ta hankis ka kaks lauapalli.

Euroliiga kodulehel tõsteti esile Raieste üllatuslikku etteastet. Euroliiga fännide jaoks on tegu üpris vähe tuntud korvpalluriga. Ta debüteeris Euroliigas aasta tagasi, kogudes 10 kohtumises keskmiselt 0,7 punkti. Hooaja esimesel poolel ravis ta põlvevigastust ja jaanuaris tuli mänguväljakule tagasi. Ta sai osaleda kuues kohtumises kokku 31 minutit ja viskas 4 punkti.

Baskonia peatreener Neven Spahija saatis Raieste väljakule 18 sekundiks avaveerandajal ja 4 sekundiks kolmanda veerandaja lõpus. Ta mängis kogu viimase perioodi ja näitas siis, milleks on võimeline.

Baskonia eduseisus 62:61 lükkas Raieste palli pärast Alec Petersi möödaviset korvi. Tema esimene kaugvise kasvatas võõrustajate edu kuuele punktile, 70:64. Veidi hiljem suurendas eestlase kolmesetabamus vahe kümnele punktile ja viimasel minutil sopsas ta kaare tagant kolmandat korda.

Baskonia võtmemängija, 20 punkti ja 11 resultatiivset söötu  kogunud Wade Baldwin kiitis Eesti ääremängijat ka kaitse eest – ta tegutses Türgi klubi liidrite Shane Larkini ja Vasilije Micici katmisel väga hästi.

Istanbuli Anadolu Efesi peatreener Ergin Ataman märkis, et Raieste kerkis Baskonia lisaviskajaks, kes tabas neljandal veerandajal kolm kolmepunktiviset.

Baskonia on kogunud 8 võitu ja 19 kaotust.