Janari Jõesaar. Foto: Medi Bayreuth Facebook

Bayreuthi ääremängija Janari Jõesaare tippsooritustest jäi väheks võidu sepistamiseks Saksamaa kõrgliigas

09.03.2022

Janari Jõesaar panustas kodumeeskonna parimana 26 punkti, kuid Eesti koondise tugitala tööandja pidi leppima oma publiku ees kaotusega Giesseni 46ersile 89:95.

Ilma kolme olulise meheta väljakule rivistunud Bayreuth asus kodupubliku ees Jõesaare vedamisel juhtima 18:11 ja eestlase arvel oli juba 8 punkti. 198 cm pikkune ääremängija tegutses teise veerandi lõpus pidurdamatult, tuues 3,5 minutiga järjepanu 12 punkti. Ta tabas kaare tagant, keskpositsioonilt, korvi alt ja lõpetas kiirpealetunge.

Kodumeeskond suurendas Jõesaare välktegevuse ajal kolmepunktilise edu kümnele punktile, 51:41.

Kolmandal veerandil rühkisid külalised järele, kuid Bayreuthi kolmepunktiline edu püsis. Viimasel perioodil võõrustajate jaks rauges. Giesseni meeskond spurtis 10:0 ja asus juhtima 77:70. Väljakuperemehed kahandasid mahajäämuse kolmele punktile, kuid kohe viskasid külalised viis punkti järjest ja tüürisid võidule.

36,5 minutit mänginud Jõesaar tabas üheksast kahepunktiviskest kaheksa, seitsmest kolmepunktiviskest kolm ja ainsa vabaviske. Ta hankis 9 lauapalli, tegi 2 vaheltlõiget ja andis ühe resultatiivse söödu.