Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Foto: Hendrik Osula

Eesti meeste korvpallikoondis peab sel nädalal kaks kontrollmängu Soomega

13.06.2022

Suvisteks FIBA World Cup 2023 Qualifiers mängudeks Saksamaa ja Iisraeliga valmistuvad Eesti meeste korvpallikoondise kandidaadid kohtuvad sel nädalal kahel korral Soome koondise nooremate kandidaatidega. Tegemist on ametlike kontrollmängudega, mis peetakse suletud uste taga Tallinnas.

Eesti rahvuskoondise peatreeneri Jukka Toijala sõnul on mängudel Soomega kaks peamist eesmärki. “Me soovime pakkuda võimalust mängijatele, kes ei ole meiega varem olnud, et nad saaksid kogemusi ning harjuksid meie süsteemiga. Lisaks on meil mõned mängijad, kes vajavad mängupraktikat eelseisva MM-valikmängude eel ning need kaks mängu pakuvad täpselt seda võimalust.”

 

Sarnaselt Eestiga valmistub ka Soome otsustavateks mängudeks FIBA World Cup 2023 Qualifiersi raames, kus kolmandas aknas minnakse vastamisi Rootsi ja Horvaatiaga. Soome on seni kogunud MM-valikmängude esimeses ringis kolm võitu ja ühe kaotuse.

 

Esimene mäng Eesti ja Soome vahel leiab aset neljapäeval, 16. juunil kell 18:00 ning teine kohtumine kohe päev hiljem kell 13:30.


Eesti ja Saksamaa vahelise MM-valikmängu piletid soeta SIIT!

Eesti meeste korvpallikoondise peasponsor on UTILITAS.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents